تجهیزات و متعلقات اجزای اصلی دکل مهاری

تجهیزات دکل مهاری دارای کارایی بسیار متفاوتی می باشند. از مهمترین تجهیزات دکل مهاری می توان به گوشواره، سیم مهاری و صفحه تعادل اشاره کرد.

خرید بهترین و باکیفیت ترین تجهیزات دکل مهاری

امروزه استفاده از دکل های مهاری در بسیاری از صنایع امری مشهود می باشد و شما نیز می توانید یکی از بهترین آن را سفارش داده و بر پشت بام ساختمان مورد نظر خود نصب کنید. از مهمترین و ضروری ترین تجهیزات دکل مهاری می توان به کرپی دکل، سیم و پیچ، بیس دکل، انکر راد و صفحه تعادل اشاره کرد که هر کدام از این تجهیزات دکل مهاری با داشتن کاربرد و نقش بسیار مهم، سبب می شوند تا دکل مهاری مورد نظر شما نصب شده و بتوانید به راحتی آن را تنظیم کرده و مورد استفاده قرار دهید.

تجهیزات دکل مهاری

آیا شما نیز به دنبال خرید و استفاده از تجهیزات دکل مهاری هستید؟ آیا می دانید که یک دکل مهاری از چه لوازم و تجهیزاتی ساخته می شود؟ از شما دعوت می نماییم که ما را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات بسیار ارزنده ای را در این خصوص به دست آورید.

دکل های مهاری یکی از پرکاربردترین دکل های جهان امروز  می باشد که با داشتن انواع بسیار متنوع خود توانسته است توجه بسیاری از افراد را در صنایع مختلف به سوی خود جلب کند. لازم به ذکر است که دکل های مهاری با داشتن مزیت ها و ویژگی های بسیار بی نظیر خود توانسته اند در اولویت های خرید مصرف کنندگان دکل واقع شوند. از مهمترین و بارزترین ویژگی های این تجهیزات می توان به قیمت مناسب، سبک وزن بودن و راحتی در حمل و داشتن کارایی بسیار بالا اشاره کرد. امروزه شرکت های بسیار زیادی به دنبال طراحی و تولید انواع بسیار مختلف از دکل های مهاری هستند که شما نیز می توانید با توجه به بودجه در اختیار خود یکی از بهترین آنها را تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید. دکل های مهاری از تجهیزات بسیار متنوعی تهیه و ساخته می شوند که از مهمترین قطعات دکل مهاری می توان به موارد زیر اشاره کرد.

–          میله مهار دکل

–          سیم مهارکش

–          کرپی دکل

–          گوشواره دکل

–          صفحه تعادل

–          بیس دکل

–          انکر راد دکل

–          سیم و پیچ دکل

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد هر یک از مهمترین و ضروری ترین متعلقات دکل مهاری توضیحات بیشتری را به حضور شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

تصویر 1

بیس دکل مهاری

یکی از مهمترین و ضروری ترین تجهیزات دکل مهاری، بیش دکل می باشد که این بیس ها معمولا سه یا چهار گوش هستند که به زمین متصل شده تا بتوانند دکل مهاری را با کمک سیم های مهاری محکم نگه داشته و از این طریق باعث استقامت این وسیله باشند. لازم به ذکر است که بیس دکل مهاری دارای پوشش گالوانیزه شده می باشد که این امر سبب می شود که این لوازم در برابر شرایط مختلف آب و هوایی بتواند مقاومت لازم را داشته باشد و از این طریق عمر مفید بالایی را برای مصرف کنندگان خود به ارمغان آورد. توجه داشته باشید که این وسیله می تواند فشار وارد شده را پخش کرده و دکل مهاری مورد نظر شما بدون لنگر انداختن به شکل استوار نصب شود. استفاده از بیس دکل سه یا چهار گوش نیز کاملا بستگی به نظر نصاب دارد و همکاران نصاب می توانند با توجه به محل نصب و نوع دکل تصمیم خود را در این زمینه بگیرند.

تصویر 2

سیم مهاری: تجهیزات دکل مهاری

آشنایی با هر کدام از تجهیزات دکل مهاری کمک بسیار زیادی را در نصب و نگهداری از آنها به دنبال خواهد داشت و نصاب های دکل های مهاری در وهله اول به دنبال آشنایی با لوازم دکل مهاری و کاربرد آنها هستند. از دیگر تجهیزات دکل مهاری می توان به سیم مهار اشاره کرد که این سیم ها از جنس فولاد هستند و مقاومت بسیار بالایی را در برابر کل وزن دکل دارند. معمولا سیم های مهار از 7 رشته گالوانیزه شده و در هم تابیده تهیه می شوند و دارای سایزهای مختلف می باشند که هر کدام برای استفاده در انواع مختلف دکل های مهاری می باشد و شما نیز می توانید با توجه به ارتفاع و وزن دکل خریداری شده یکی از بهترین این سیم ها را تهیه و مورد استفاده قرار دهید. سیم های مهاری نقش اتصال دکل به نقطه های تکیه گاه را به عهده دارند و اگر شما در مناطق بادخیز و کوهستانی زندگی می کنید و می خواهید دکل مهاری خود را در این مناطق نصب کنید بایستی از مقاوم ترین سیم های مهاری استفاده کنید تا بتواند مقاومت و استقامت لازم را در برابر شرایط کوهستانی داشته باشد.

تصویر 3

کرپی دکل مهاری

از دیگر مهمترین و اصلی ترین تجهیزات دکل مهاری می توان به کرپی دکل اشاره کرد که بدون استفاده از کرپی قطعا نمی توان سیم مهاری را مورد استفاده قرار داده و استقامت دکل را فراهم کرد. بسیاری از متون به کرپی، بست مهاری نیز می گویند که در انتهای سیم مهاری مورد استفاده قرار گرفته و معمولا از جنس فولاد می باشد که مانند سیم مهاری دارای سایزهای متفاوتی می باشد و شما بایستی بر اساس سایز سیم مهاری خود، اقدام به خرید و استفاده از کرپی نمایید. لازم به ذکر است که همیشه در خرید کرپی چند عدد از آن را اضافه تر سفارش دهید تا در صورت خرابی یا پوسیدگی کرپی، به راحتی اقدام به تعویض آن داشته باشید و از بروز مشکلات ناگوار احتمالی، جلوگیری کنید. نصب و استفاده از کرپی بسیار راحت و آسان می باشد و شما می توانید به راحتی این وسیله را خودتان نیز مورد تعویض قرار دهید.

تصویر 4

مهارکش دکل

مهارکش از پرکاربردترین تجهیزات دکل مهاری می باشد که به پیچ تنظیم کننده نیز معروف می باشد و برای تنظیم کشش سیم های مهاری مورد استفاده قرار می گیرد. مهارکش از دو قسمت رزوه دار تشکیل شده است که یک سمت آن به گیره و سمت دیگر نیز به حلقه فلزی متصل می شود و شما می توانید تنظیمات مربوط به کشش دکل مهاری خود را با کمک این لوازم انجام دهید. برای تنظیم مورد نظر خود نیز بایستی هر دو قسمت های مذکور را به یکدیگر دور یا نزدیک کنید. مهارکش نقش بسیار بالایی را در نصب و استفاده از دکل مهاری به عهده داشته و بایستی به شکل صحیح نصب شود تا عملکرد درستی را داشته باشد.

تصویر 5

صفحه تعادل دکل مهاری

از دیگر تجهیزات دکل مهاری می توان به صفحه تعادل دکل مهاری اشاره داشت که این صفحه به شکل ذوزنقه است و دارای سوراخ های بسیار متعددی بر روی خود می باشد که برای اتصال مهارکش به دکل مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که صفحه تعادل دکل مهاری با توجه به ارتفاع و نوع دکل دارای انواع بسیار مختلفی می باشد و از ضخامت های متعددی نیز برخوردار بوده که با یک پوشش گالوانیزه شده طراحی و تولید می شود. شما نیز می توانید با توجه به درخواست نصاب دکل مهاری خود، یکی از بهترین و مناسب ترین صفحه تعادل را تهیه و مورد استفاده قرار دهید.

تصویر 6

اجزای دکل مهاری نقش بسیار حساس و مهمی را بر عهده دارند. از مهمترین اجزای دکل مهاری می توان به صفحه تعادل؛ مهارکش و سیم مهار اشاره کرد.

توضیحاتی در مورد اجزای دکل مهاری

دکل های مهاری با توجه به داشتن ویژگی های خاص خود امروزه مورد توجه بسیاری از صنایع واقع شده است. از مهمترین و ضروری ترین اجزای دکل مهاری می توان به مواردی از جمله سیم مهاری، صفحه تعادل، سکشن، گوشواره و انکر راد اشاره کرد که هر کدام از این لوازم مذکور نقش بسیار مهم و حیاتی را در عملکرد و کارایی دکل مهاری به عهده دارند.

اجزای دکل مهاری

آیا شما نیز به دنبال خرید و استفاده از اجزای دکل مهاری هستید؟ آیا می دانید که هر کدام از این اجزا و لوازم دکل مهاری دارای چه ویژگی هایی می باشد؟ از شما دعوت می کنیم که ما را تا پایان مطالب پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات بسیار ارزنده ای را در این خصوص به دست آورید.

امروزه دکل های مهاری یکی از پرکاربردترین انواع دکل ها به شمار می آیند که با داشتن تنوع بسیار بالای خود، توانسته اند پاسخگوی بسیاری از صنایع بوده و از فروش بالایی نیز برخوردار باشند. لازم به ذکر است که این دکل ها با داشتن ویژگی هایی از جمله وزن بسیار سبک، راحتی در نصب، قیمت بسیار مناسب و کارایی بالای خود توانسته اند بر سایر دکل ها پیروز شده و با آنها به رقابت بپردازند. یکی از مهمترین موضوعاتی که در خصوص دکل های مهاری وجود دارد، اجزا و لوازم آنها می باشد که از مهمترین و اساسی ترین اجزای دکل مهاری می توان به موارد زیر اشاره داشت:

–         گوشواره

–         کرپی

–         سیم مهار

–         سکشن

–         صفحه تعادل

–         انکربولت

–         انکرراد

–         مهارکش

–         تسمه کمربند

هر یک از اجزای و تجهیزات مذکور نقش بسیار مهمی را در عملکرد دکل مهاری ایفا می کند که قطعا نبود هر یک از آنها می تواند مشکلات بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد هر یک از مهمترین اجزای دکل مهاری توضیحات بیشتری را ارائه دهیم.

تصویر 1

سیم مهار دکل مهاری

یکی از مهمترین و ضروری ترین اجزای دکل مهاری، سیم مهاری می باشد که این سیم ها برای حفظ ایستادگی دکل مورد نظر شما به کار رفته و بهترین محافظ در برابر شرایط اقلیمی نامساعد می باشد. لازم به ذکر است که سیم های مهار از آلیاژهای بسیار مقاوم از جمله فولاد تهیه و آماده می شود که این سیم ها می توانند نیرویی در حدود 5000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع را تحمل کنند. انواع بسیار مختلف از سیم های مهاری وجود دارد که هر کدام از آنها برای دکل های متفاوتی مورد استفاده می باشد. برای مثال، در دکل های مهاری معمولی از سیم مهاری 8 و 6 استفاده می شود. کشش سیم های مهاری را می توان در حدود 10 درصد از مقاومت آن حدس زد و شما نیز می توانید با خرید و تهیه یکی از مقاوم ترین سیم مهاری برای دکل خود، ایستادگی آن را تضمین نموده و از قدرت آن استفاده لازم را داشته باشید.

تصویر 2

سکشن یا قسمت دکل مهاری

از دیگر مهمترین و اساسی ترین اجزای دکل مهاری می توان به سکشن اشاره کرد که در بسیاری از متن ها این کلمه را با نام تکه یا بخشی از دکل می شناسند. سکشن ها از وسیله های مختلفی از جمله میلگرد، لوله و پیچ ساخته می شوند که ارتفاع آن نیز از یکدیگر در حدود 3 متر می باشد. لازم به ذکر است که بدون این تجهیزات نمی توان هیچ گونه سازه دکل مهاری را مشاهده کرد. اجزای این سکشن ها با استفاده جوش های کربن دی اکسید به یکدیگر متصل می شوند. میلگردهای مورد استفاده در دکل های مهاری از نوع بدون آج هستند که بتوانند مقاومت بسیار طولانی را در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف داشته باشند. لازم به ذکر است که در خرید و استفاده از سکشن حتما از باکیفیت ترین و بهترین نوع این محصول استفاده نمایید تا دکل مهاری شما کارایی بسیار بالایی را از خود نشان دهد. بهترین نوع سکشن ها، انواعی هستند که لوله های آن دارای سایز 32 بوده و اندازه میلگرد آنها نیز در حدود 10 سانتی متر باشد که البته با توجه به محل نصب و نوع دکل نیز این اعداد می تواند تغییر کند.

تصویر 3

صفحه تعادل دکل مهاری

از دیگر و مهمترین اجزای دکل مهاری می توان به صفحه تعادل اشاره کرد که این صفحه ها از ورق های بسیار مقاومی تهیه و آماده می شوند و در زمین متصل شده تا هرگونه سوراخکاری و برشکاری بر روی آن صورت گیرد. در بسیاری از مواقع از یک یا چند صفحه تعادل استفاده می شود که این امر در صورت تشخیص متخصص صورت می گیرد.

تصویر 3

مهارکش دکل مهاری

مهارکش از دیگر اجزای دکل مهاری می باشد که نام دیگر آن بست قورباغه ای می باشد که در ایجاد کشش لازم در دکل مورد استفاده قرار می گیرد. مهارکش را می توان به شکل دو سر گرد یا یک سر گرد در بازار مشاهده کرد و کشش آن به اندازه 10 درصد مقاومت می باشد و به همین جهت از اهمیت بسیار بالایی در میان تجهیزات دکل مهاری برخوردار است.

تصویر 4

انکر راد دکل مهاری

انکر راد نقش بسیار مهمی را در اتصال سیم های مهار به دکل های مهاری در اختیار دارد. با توجه به کارایی و عملکرد خود به شکل گالوانیزه شده مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که انکر راد ها از حساس ترین و مهمترین اجزای دکل های مهاری می باشند که بایستی با نهایت دقت تهیه و مورد استفاده واقع شوند. شما می توانید در خصوص خرید این تجهیزات مشاوره های لازم را از وب سایت پیش روی خود داشته باشید.

تصویر 5

کرپی دکل مهاری: اجزای دکل مهاری

در آخر از دیگر مهمترین اجزای دکل مهاری می توان به کرپی اشاره کرد که این وسیله نقش محکم و مستحکم نموده سیم مهاری را به عهده دارد به طوری که برای اتصال و محکم نمودن سیم های مهاری، از کرپی استفاده می شود. کرپی ها برای اتصال بایستی تا میزان مشخصی خم شوند و برای این منظور نیز از تجهیزات و لوازم مخصوصی استفاده می شود. یکی از مهمترین موضوعاتی که در زمینه استفاده از کرپی وجود دارد این است که حتما در یک جهت مورد استفاده واقع شوند. کرپی ها نقش بسیار زیادی را در محکم نمودن سیم های مهاری بر روی سکشن ها و زمین دارند و به همین جهت توصیه می شود تا از مرغوب ترین و بهترین نوع آن استفاده شود.

تصویر 6

 

برخی دیگر از مقالات ما:

فروش دکل مهاریتجهیزات دکل مهاریتاج دکل مهاری,پایه مهاری دکلدکل مهاریساخت دکل های مهارینحوه نصب دکل مهاریدکل مهاری دست دومنصاب دکل مهاریدکل مهاری g45 چهاروجهیدکل مخابراتی مهاریدکل مهاری g35 سه وجهیمحاسبات دکل مهاریمشخصات فنی دکل های مهاریدکل مهاری مشهددکل مهاری شیرازدکلهای مهاری و خود ایستااستاندارد دکل های مهارینقشه دکل مهاریدکل مهاری چیسترگلاژ دکل مهاریعکس دکل مهاریفونداسیون دکل مهارینصب دکل مهاری اصفهانفروش دکل مهاری تبریزفروش دکل مهاری و مونوپل به همراه نصب و اجرای آندکل دوربین نظارتیدکل دوربین های مداربستهدکل دوربین قیمتدکل دوربین مداربسته اسپید داماستاندارد دکل دوربیندکل جهت نصب دوربیندکل دوربین ترافیکیدکل برای دوربیندکل دوربین مداربسته اهوازدکل وایرلس دوربین مدار بستهدکل مخابراتی دوربینفونداسیون پیش ساخته بتنیفونداسیون پیش ساخته پایه روشنایی