تولید و فروش انواع دکل مهاری

فروش دکل های مهاری به انوع مختلفی در کشور انجام می گیرد. فروش دکل های مهاری برای ساخت انواع سازه های مخابراتی به صورت عمده و جزئی صورت می پذیرد.

آشنایی با انواع فروش دکل های مهاری

سازه های مخابراتی، یکی از مهم ترین بخش های شکل گیری در ارتباطات می باشند. دکل های مهاری، تشکیل دهنده این سازه ها می باشند. فروش دکل های مهاری اغلب توسط فروشگاه های خاص انجام می گیرد. نوع و تعداد دکل مهاری به ارتفاع و نوع سازه مخابراتی وابسته است. اما تا چه میزان با دکل های مهاری آشنا هستید؟ انواع دکل های مهاری کدامند؟ در ادامه این مطلب، به معرفی هر چه بیشتر دکل های مهار می پردازیم.

ارتباط و مخابرات

به جرات می توان گفت که پیشرفت تکنولوژی، تا حدود زیادی به سیستم های مخابراتی بستگی دارد. ارسال پیام، دریافت آن و نحوه انجام این امور، همه و همه در حیطه کاری اداره مخابرات است. حال باید بدانیم که امور مخابراتی به چه عواملی وابسته هستند. سازه های مخابراتی، مهم ترین بخش شروع فعالیت های این حوزه می باشند.

در این حوزه باید پیام ها و اطلاعات از طریق ستون های بلندی که دکل نام دارند، مخابره گردند. اما ساخت این دکل ها به چه صورت است؟ از چه موادی برای ساخت این سازه ها استفاده می شوند؟ نحوه کار دکل ها به چه صورت می باشد؟ برای یافتن پاسخ این سوالات، باید ادامه متن را دنبال نمایید.

دکل مهاری چیست؟

همان طور که از نام آن پیداست، دکل مهاری، دکلی می باشد که به وسیله یک کابل یا سیم مهار، به زمین یا تکیه گاهی دیگر متصل گردیده و مهار شود. این دکل ها به دلیل ساختار منحصر به فردی که دارند برای ساخت سازه های مرتفع مخابراتی بسیار مناسب می باشند. لازم به ذکر است که این دکل ها از تنوع و تعداد زیادی برخوردار می باشند. فروش دکل های مهاری اغلب بر اساس این تنوع صورت می گیرند.

(تصویر ۱)

دکل مهاری به دلیل اتصال خود به یک تکیه گاه، در برابر شرایط جوی نظیر باد و طوفان، مقاومت زیادی داشته و کمتر دچار خسارت می گردد. همچنین بدنه این دکل ها به گونه ای طراحی شده است که ترمیم آن و نصب سایر دستگاه ها بر روی آن به سادگی انجام پذیرد. از این رو می توان گفت که دکل مهاری بهترین گزینه برای نصب آنتن های مخابراتی است. فروش دکل مهاری در کشور به صورت عمده و جزیی انجام می گیرد.

ویژگی دکل های مهاری

دکل های مهاری به دلیل ساختار اولیه خود دارای وزن بسیار کمی می باشند. این امر یکی از ویژگی های مهم این نوع از دکل ها است. از اینرو می توان به راحتی تعداد زیادی از قطعات این دکل را حمل نمود. اما یکی دیگر از ویژگی ها و مزایای این محصول، اشغال فضای کم است.

(تصویر ۲)

از این رو می توان انواع دکل مهاری را در مناطقی که فضای کمتری دارند، مانند پشت بام ساختمان ها نصب نمود. نصب دکل مهاری بر روی پشت بام، به افزایش ارتفاع آن کمک می کند. دکل مهار دارای قیمت مناسبی نسبت به سایر دکل ها می باشد. از این رو خرید آنها می تواند تا حد زیادی مقرون به صرفه باشد. نصب دکل مهاری نیز بسیار ساده بوده و نیاز به تخصص خاصی ندارد. در هنگام خرید و فروش دکل مهاری، باید ارتفاع و نوع دکل بر اساس کاربرد ویژه آن مشخص شود.

قیمت فروش دکل های مهاری

همان طور که پیش از این گفته شد، دکل مهار یکی از ابزار موجود در امور مخابراتی است. اما از این دکل ها نمی توان در تمام زمینه ها استفاده کرد. دکل های مهاری به صورت ویژه برای شبکه تلفن همراه، شبکه های رایانه ای، بی سیم و رادیو استفاده می شوند. یعنی این دکل ها برای مخابره سیگنال های ویژه فوق کارایی دارند و در مواردی به جز موارد بالا، نمی توان از آنها استفاده کرد.

(تصویر ۳)

اما قیمت فروش دکل های مهاری به عوامل زیادی وابسته است. برای مثال ارتفاع در فروش دکل های مهاری تاثیر گذار است. همچنین نوع دکل می تواند در قیمت آن نقش زیادی داشته باشد. به طور کلی فروش دکل های مهاری با نرخ های مختلفی انجام می گیرد. برای اطلاع از نوع و قیمت فروش دکل های مهاری باید به فروشگاه های منحصر به فردی مراجعه نمود.

انواع دکل مهاری

دکل های مهاری بر اساس نوع ساخت و ابعاد، به چند دسته مختلف تقسیم می شوند که عبارتند از: دکل های سری G و دکل های مخابراتی EIS_RS_222_F.

دکل های سری G در واقع از جمله دکل های مهاری سه ضلعی هستند که به انواع G25, G35, G45 و غیره تقسیم می شوند. عدد قرار گرفته در مقابل حرف G در واقع نشان دهنده عرض قاعده این نوع از دکل می باشد. دکل مهاری سری G از سکشن های سه متری تشکیل می شوند. اغلب از این محصول برای ساخت آنتن های بی سیم و یا نصب دیش کوچک اینترنت استفاده می شود. این دکل ها در هر شش الی نه متر ارتفاع، توسط کابل مهار می شوند.

(تصویر 7)

دکل مهاری نوع EIS_RS_222_F، در واقع یک دکل پیش ساخته است. قطعات این دکل از قبل و بر اساس طرح مشخصی طراحی و ساخته می شوند تا در هنگام برپایی، به یکدیگر متصل شوند. مقاومت این نوع از دکل های مهاری بسیار زیاد است، زیرا جنس آن از آهن بوده و استحکام بالایی دارد. اما به طور کلی به منظور پیشگیری از فرسودگی و تخریب دکل ها، از گالوانیزه کردن لایه بیرونی آن استفاده می شود.

فروش دکل های مهاری

همان طور که پیش از این گفته شد، دکل های مهاری از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در ابتدا به صورت مجزا در اختیار کاربر قرار می گیرد. متصل کردن هر یک از این بخش ها، شکل نهایی دکل را ایجاد می نماید. اما هر دکل مهاری از بخش های زیر تشکیل شده است:

(تصویر ۵)

سکشن یا بدنه اصلی دکل، سیم مهاری، پیچ ها و مهره ها و غیره. حال اگر در حین نصب هر بخش از دکل، سهوا اشتباهی صورت پذیرد، ممکن است باعث ایجاد خطراتی نظیر تخریب و خسارات مالی و جانی جبران ناپذیری شود.

فروش دکل های مهاری در سال های گذشته روند صعودی به خود گرفته است. این امر را می توان به منزله پیشرفت بیش از پیش علم ارتباطات دانست. اما آیا تولید این دکل ها در داخل کشور انجام می پذیرد؟ با توجه به پیشرفت علم و افزایش تکنولوژی در کشور، بسیاری از کارخانه های سازنده محصولات فولادی، توانایی تولید انواع دکل مهاری را یافته اند.از این رو فروش دکل مهاری در کشور با مشکل رو به رو نشده است.

اما خرید اینترنتی دکل مهاری می تواند بهترین روش برای تهیه این محصول باشد. با خرید این محصول از فروشگاه های اینترنتی معتبر، دست واسطه ها از معامله کوتاه شده و قیمت دکل مهاری، نرخ ثابتی خواهد یافت. فروش دکل های مهاری با کیفیت از طریق فروشگاه های اینترنتی، به مشتریان این محصول خاص این امکان را می دهد تا در کمترین زمان ممکن، محصول خود را دریافت نمایند.

 

یک سری از مهمترین انواع دکل های مهاری، دکل های مهاری سری g می باشد که در این مقاله سعی کرده ایم شما را با انواع دکل های مهاری سری g بیشتر آشنا کنیم.

با انواع دکل های مهاری بیشتر آشنا شوید.

دکل های مهاری، دکل هایی هستند که به کمک سیم های مهار بر روی زمینی که از فضای کافی برخوردار باشند، نصب می شوند. دکل های مهاری بر اساس ابعاد و فرایند ساخت از انواع گوناگونی برخوردار می باشند. متداول ترین انواع دکل های مهاری، دکل های تولید شده از سری g می باشند که این سری خود به انواع گوناگونی تقسیم بندی می شوند. شما با مطالعه این مقاله می توانید با انواع دکل های مهاری سری g، ابعاد و نوع کاربری هر یک از آنها آشنا شوید. به همین دلیل توصیه می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع دکل های مهاری تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

منظور از دکل مهاری چیست؟

دکل های مهاری، همانطور که از عنوان آنها مشخص می باشد، به دکل هایی اطلاق می شود که نیاز به مهار شدن دارند و خودشان به تنهایی نمی توانند خود را مهار کنند. از این رو مهمترین وسیله ای که برای مهار یک دکل مهاری مورد استفاده قرار می گیرد، سیم مهار می باشد. مهمترین مزیت این نوع دکل ها در مقایسه با سایر دکل ها، وزن کم و قیمت مناسب آن می باشد. اما این دکل ها برای اینکه بتوانند بر روی زمین نصب شوند، نیاز به فضای بسیار زیادی دارند. از این رو طراحی دکل های مهاری به نحوی می باشد که به راحتی می توان آنها را در پشت بام منازل و ادارات نصب کرد.

ارتفاع پشت بام ساختمان ها سبب می شود که به باندی محل نصب آنتن ها کمک بسیار زیادی شود که این ویژگی باعث مزیت قابل توجه استفاده از دکل های مهاری در مناطق شهری شده است. دکل های مهاری با توجه به طراحی و ابعادی که دارند به انواع گوناگونی تقسیم بندی می شوند که در این مقاله قصد داریم به بررسی و معرفی بیشتر انواع دکل های مهاری بپردازیم.

(تصویر 1)

شناخت انواع دکل های مهاری

همانطور که گفته شد، دکل های مهاری از انواع گوناگونی برخوردار می باشند. دکل های تولید شده از سری G مهمترین و پرکاربردترین انواع دکل مهاری به شمار می روند. این دکل ها که دارای انواع، g35، g45، g55، g65 و g80  می باشند به صورت 3 وجهی طراحی و تولید می شوند. دکل های مهاری سری g از سکشن هایی به اندازه 3 متر و پایه هایی با لوله نمره 3 تشکیل شده اند. همه انواع دکل های مهاری سری g به شکل خرپایی و به کمک میلگردهایی با نمره های 8 یا 10 به یکدیگر متصل می شوند. از مهمترین موارد کاربرد این نوع از دکل های مهاری می توان به استفاده از آن برای نصب آنتن های بیسیم و دیش های بسیار کوچک اینترنت اشاره کرد.

(تصویر 2)

طریقه نصب انواع دکل های مهاری

همانطور که گفته شد این دکل ها وزن بسیار کمی دارند که به همین دلیل پشت بام ها، بهترین و مناسب ترین مکان برای نصب آنها می باشد. برای نصب دکل های مهاری از سیم های مهاری و در فاصله های 9 متری و یا 6 متری استفاده می شود. به طوری که این سیم ها با قرار گرفتن در فواصل 6 و یا 9 متری باعث مهار دکل های مهاری می شوند. دکل های مهاری از بخش ها و قطعاتی که اصطلاحا به آنها سکشن گفته می شود، ساخته شده اند که بدنه لوله ای و اتصالات این سکشن ها به کمک جوش CO2 به یکدیگر اتصال پیدا کرده اند.

سکشن های دکل های مهاری دارای طول 3 متر و ظاهری به شکل مثلث می باشند که هر کدام از آنها با توجه به استانداردهای موجود از 8 ردیف پله تشکیل شده اند. این 8 ردیف باعث افزایش مقاومت و ایستایی هرچه بهتر دکل های مهاری می شود و علاوه بر این بالا رفتن از آن بسیار آسان تر می کند. دکل های مهاری برای اینکه در مقابل زنگ زدگی و خوردگی مقاوم باشند، از پوشش های گالوانیزه بر روی آنها استفاده می شود که به کمک این پوشش امکان استفاده از انواع دکل های مهاری در هر نوع شرایط آب و هوایی فراهم می شود.

(تصویر 3)

آشنایی با دکل مهاری g35

دکل مهاری g35 یکی از متداول ترین و پرکاربردترین دکل مهاری می باشد که از قطعاتی به اندازه 3 متر تشکیل شده است. پایه های این نوع دکل مهاری دارای لوله 3 و اتصال خرپایی آن از نوع A می باشد. دکل مهاری g35 از قدرت باربری به نسبت کمی برخوردار است که به همین جهت از آن برای نصب دیش های بسیار کوچک اینترنتی استفاده می شود.

عدد 35 نوشته شده در کنار حرف g نشان می دهد که هر وجه این دکل دارای عرض قاعده ای به اندازه 35 می باشد. بیشترین ارتفاعی که برای این نوع از دکل مهاری در نظر گرفته شده است، 36 متر خواهد بود. مهمترین قطعات و اجزای تشکیل دهنده دکل مهاری g35، سیم مهار، سکشن، پیچ، مهره، کرپی و صفحه تعادل می باشد.

(تصویر 4)

آشنایی با دکل مهاری g45

یکی دیگر از انواع دکل مهاری، دکل مهاری g45  می باشد. این دکل هم مانند دکل g35 از سکشن های 3 متری و پایه هایی با لوله نمره 3 تشکیل شده است. اتصالات دکل مهاری g45 برخلاف دکل مهاری g35 تنها از تیپ A نبوده، بلکه هر 2 تیپ A و B را شامل می شود. دکل مهاری g45 تیپ A با میلگردهای نمره 8 و دکل مهاری g45 تیپ B با میلگرد های نمره 10 و به صورت خرپایی به یکدیگر وصل می شوند. این دکل ها هم باربری کمی داشته و تنها برای نصب آنتن ها و دیش های کوچک اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرند. عرض قاعده هر وجه این دکل همانطور که از عنوان آن مشخص است دارای ابعادی به اندازه 45 سانتی متر می باشد.

(تصویر 5)

آشنایی با دکل مهاری g55

یکی دیگر از انواع دکل های مهاری، دکل مهاری g55 می باشد. این نوع از انواع دکل های مهاری هم به شکل 3 ضلعی و هم به شکل 4 ضلعی طراحی شده اند که اتصالات خرپایی آن در 2 تیپ A و B و با میلگردهایی با نمره های به ترتیب 10 و 12 می باشد. هر کدام از وجه های این نوع از دکل مهاری، با توجه به عدد نوشته شده در کنار حرف g به اندازه 55 سانتی متر می باشد. توصیه شده است که این نوع از دکل مهاری حداکثر تا ارتفاع 110 متر نصب شود.

(تصویر 6)

برای تولید دکل مهاری باید استاندارهای لازم در نظر گرفته شود. تولید دکل مهاری به دلیل ارزان و کم هزینه بودن در سال های اخیر از توجه زیادی برخوردار گردیه است

بررسی کامل و جامع تولید دکل مهاری

تولید دکل مهاری در سال های اخیر با در نظر گرفتن ویژگی های منحصر به فرد از توجه بسیاری برخوردار گردیده است. دکل های مهاری به دلیل ارزان و از همه مهمتر سبک بودن توانسته اند به طور وسیع مورد استفاده قرار گیرند ‌تولید کننده این محصولات باید استانداردهای لازم برای تولید و نصب آن در نظر بگیرند زیرا در غیر این صورت ممکن است به دلیل عدم رعایت اصول ها هم طول عمر مفید آنها کاهش یابد و هم شاهد سرنگون شدن آنها در برخی از نواحی باشیم.

معرفی دکل مهاری

تولید دکل مهاری در سال های اخیر با در نظر گرفتن ویژگی های مثبت این محصول از اهمیت قابل ملاحظه ای برخوردار گردیده است در این بخش از مقاله سعی داریم نکاتی را مورد ارزیابی قرار دهیم که سبب رونق یافتن تولید این محصول گردیده است. اگرچه تولید کننده دکل های مهاری بسیار است ولی در نظر داشته باشید که کیفیت این محصول از حمله اصلی ترین ویژگی برای انتخاب آنها می باشد. دکل های مهاری سازه هایی بسیار سبک بوده که از آنها به عنوان ایجاد ارتفاع لازم برای برقراری ارتباط به طور وسیع استفاده می شود. برای ساخت و تهیه آنها از میلگرد و لوله استفاده می شود و کیفیت محصولات اولیه به کار رفته در آن نقش بسزایی در کیفیت نهایی محصول دارد. دکل های مهاری قابلیت نصب بر روی بازه وسیعی از مکان ها از جمله پشت بام سوله ها منازل و اداره ها را دارد و همین امر سبب شده استفاده از آنها هیچ گونه محدودیتی نداشته باشد و به دلیل ارزان بودن، کارایی بهتر و از همه مهمتر سبک بودن توانسته است جایگاه بسیار مطلوبی را کسب کند.

تصویر 1

تولید دکل مهاری

تولید دکل مهاری همواره با استانداردهای ویژه انجام می شود. بسته به ابعاد و نوع آنها می توان دکل های مهاری را در چندین طبقه دسته بندی کرد. کانادا اولین تولید کننده های دکل مهاری می باشد، از آنجا که این کشور به دلیل پهناور بودن محدودیت فضایی برای استفاده از دکل های مهاری را نداشت در کوتاهترین مدت به دلیل ارزان بودن و کارایی بهتر آنها فروش این محصولات توجه قابل ملاحظه را به دست آورد. متاسفانه از این دکل ها متاسفانه در کشورمان با در نظر گرفتن استانداردها نصب و تثبیت نمی شود و همین امر ممکن است در سال های آتی به مشکلات جدی منجر گردد. نصب سیم مهاری و رعایت فاصله های استاندارد از حمله مهمترین نکاتی است که باید در نصب دکل های مهاری در نظر گرفته شود.

زمانی که از تولید کننده های معتبر این محصولات را دریافت می کنید و از خدمات پس از فروش برای نصب آنها استفاده می کنید احتمال به وجود آمدن این ناهنجاری و عدم رعایت استانداردها به طور ویژه کاهش می یابد. تولید دکل مهاری سری های G نسبت به دیگر انواع دکل ها با در نظر گرفتن ویژگی آنها بیشتر است. دکل های سری G همواره با عددی مقابل آنها جدا و شناخته می شود. این عدد نمایانگر عرض قاعده بخش ها بر حسب سانتیمتر است که معمولا وسعت و فضای موجود مشخص می کند که کدام یک می تواند گزینه مناسبی باشد. اگر در انتخاب نوع ظرفیت دکل مهاری تردید دارید و نیازمند مشاوره هستید می توانید با کارشناسان ما در این زمینه از طریق شماره های موجود در ارتباط باشید و اطلاعات لازم را به طور کامل دریافت کنید.

تصویر 2

تولید فروش انواع دکل مهاری

تولید فروش انواع دکل مهاری با وجود مزایای فوق العاده آن در سال های اخیر توجه بسیار زیادی را کسب کرده است. نصب دکل های مهاری نیازمند تخصص و تجربه ی ویژه بوده به همین دلیل معمولا بعد از فروش این محصول شرکت تولید دکل مهاری خدمات نصب آن را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد. برای تهیه انواع دکل های مهاری استانداردهای ویژه ای در نظر گرفته می شود ولی اگر شما نیازمند محصولی با ویژگی های متمایز دیگر هستید می توانید با تولید کننده دکل مهاری در ارتباط بوده و آن  را با ویژگی های مد نظر سفارش دهید تا در کوتاهترین مدت زمان تهیه گردد. شرکت تولیدی ما برای ارائه ی اینگونه خدمات در خدمت شما است کافی است با شماره های موجود با ما در تماس باشید. از پر فروش ترین نوع دکل های مهاری می توان به دکل های سری G اشاره کرد. این نوع از دکل ها سه ضلعی بوده و یکشن های سه متری تشکیل شده اند.

تصویر 3

تولید کننده دکل مهاری

تولیدی دکل مهاری و تولید کننده دکل مهاری باید همه استانداردهای ویژه را از تولید تا نصب این محصولات در نظر بگیر زیرا هر گونه نقص در این موارد در مراحل بعدی به زیان گزافی منجر خواهد شد. تولید دکل مهاری هزینه معقولی را می طلبد به همین دلیل این محصولات قیمت نهایی ارزانی را به خریدار پیشنهاد می کند. از آن جا که قرار است از انواع دکل های مهاری در محیط روباز استفاده شود لازم است مقاومت لازم در برابر شرایط نامساعد هوایی فراهم باشد به همین دلیل تولید کننده ی این محصولات از پوشش های ویژه ای استفاده می کنند و همچنین در نصب آن نیز باید اصول های لازم برای استفاده از سیم های مهاری در نظر گرفته شود تا با گذر زمان شاهد سرنگون شدن آن نباشیم. همانطور که در بخش قبلی اشاره شد تولید دکل مهاری سری G نسبت به سایر انواع آن از اولویت بیشتری برخوردار است.

تصویر 4

ویژگی دکل های مهاری سری G

از ویژگی کلی این نوع دکل ها می توان به:

  • سری G ا به صورت سه ضلعی
  • سکشن های سه متری که شامل  پایه ها از لوله سایز ۳۲ (یک اینچ)
  • میلگردها به صورت زد (Z) شکل جهت صعود

اشاره کرد.

در شهر های بزرگ دکل های مهاری بهترین گزینه برای نصب آنتن های مخابرات و همچنین دیش های کوچک اینترنت می باشد.

تصویر 5

مزیت دکل های مهاری و تولید دکل مهاری

مزیت دکل های مهاری برای ایجاد فرصت مطلوب برای:

  • شبکه تلفن همراه
  • شبکه رادیو و بی سیم
  • شبکه ی رایانه ای

می باشد. در همه مکان هایی که فضای کافی موجود است می توان به آسانی از دکل های مهاری استفاده کرد. از دیگر مزیت این نوع دکل ها در مقایسه با سایر هم نوعان خود می توان به قیمت ارزان آن اشاره کرد. تولید دکل مهاری از این جهت توانسته است رونق بسیاری داشته و به طور وسیع مورد انتخاب کاربران قرار گیرد. وجود انواع مختلف از این نوع دکل ها همچنین به خریدار فرصت داده است که بتواند انتخاب مناسبی داشته باشد. دکل های مهاری معمولا بر روی پشت بام نصب می شوندو هر ۹ یا ۶ متر توسط سیم های ویژه ای مهار می گردند. نصب آنها بر روی زمین از این جهت که فضای بسیاری را احاطه می کند گزینه ی مطلوبی نیست. برای اینکه از زنگ زدگی و فرسودگی این نوع از دکل ها جلوگیری شود در تولید دکل مهاری سعی می شود از پوشش گالوانیزه استفاده گردد، همین امر از دیگر ویژگی های مطلوب دکل های مهاری در نظر گرفته می شود که سبب شده طول عمر آنها به طور قابل ملاحظه ای در برابر شرایط اقلیمی نامناسب افزایش یابد.

 

برخی دیگر از مقالات ما:

تولید دکل مهاریلوازم دکل مهارینردبان دکل مهاریقیمت دکل های مهاریساخت دکل های مهارینصب دکل های مهاریخرید دکل مهاری دست دومدکل بند مهاریدکل چهار پایهقیمت دکل مخابراتی مهاریدکل مهاری سه وجهیدکل مهاری طراحیاندازه دکل مهاریخرید دکل مهاری مشهدفروش دکل مهاری در شیرازدکلهای مهاری و خود ایستااستاندارد دکل های مهارینقشه دکل مهاریدکل مهاری چیسترگلاژ دکل مهاریعکس دکل مهاریفونداسیون دکل مهارینصب دکل مهاری اصفهانفروش دکل مهاری تبریزفروش دکل مهاری و مونوپل به همراه نصب و اجرای آندکل تک پایهخرید دکل دوربینقیمت دکل پایه دوربینقیمت پایه دوربین اسپید دامطراحی دکل دوربیندکل منوپل دوربین مدار بستهدکل کنترل ترافیکدکل فلزی دوربیندکل دوربین مداربسته اهوازدکل وایرلس دوربین مدار بستهدکل مخابراتی دوربینفونداسیون های پیش ساختهفونداسیون پیش ساخته پایه روشنایی