Blog

دی 29, 1398

دکل مهاری چیست و کاربرد آن

دکل مهاری را می توان از جمله بهترین و پرکاربرد ترین انواع دکل ها دانست که دکل مهاری را می توانید در انواع اندازه های مختلف خریداری نمایید.

بررسی دقیق و آشنایی با دکل مهاری

دکل مهاری از جمله دکل های پرکاربرد در صنایع می باشد که به دلیل وزن پایین و نصب آسان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این دکل را می توانید در انواع مختلفی مشاهده نمایید و بستگی به نوع کاربرد خود می توانید نسبت به خرید آن اقدام کنید. در ادامه توضیحات کامل تری در رابطه با اینکه دکل مهاری چیست ارائه نموده ایم:

تصویر1

دکل مهاری

دکل مهاری را می توان یکی از پرکاربردترین انواع دکل ها دانست و این دکل ها به دلیل اینکه دارای ویژگی های متعددی هستند بیشتر از دکل های پایه دار مورد توجه قرار گرفته اند و در مصارف مختلفی می توان از آنها استفاده نمود. توجه داشته باشید که دکل های مهاری به وسیله سیم مهار مقاوم سازی می شوند و این سیم ها به گونه ای به زمین متصل خواهند شد که تعادل دکل را حفظ نمایند و بی شک نصب دکل از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و در این مرحله باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید. لازم به ذکر است که دکل های مهاری امکان نصب در هر محلی را خواهند داشت و تنها پایه دکل است که باید بر روی صفحه جوشکاری شود و مهار ها سبب مقاوم سازی آن در برابر وزش باد و یا وزن بار دکل خواهند شد. این دکل ها از جنس فولاد بوده و مقاومت بسیار بالایی دارند و به دلیل ضد زنگ بودن می توانید به مدت طولانی از آنها استفاده نمایید.

تصویر2

انواع دکل مهاری

دکل های مهاری را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از آنها ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته و برای مصارف مختلفی استفاده می شوند. دکل ها را در حالت کلی می توان به دو نوع سه وجهی و چهار وجهی تقسیم بندی نمود که دکل های سه وجهی برای مصارفی استفاده می شوند که مقاومت کمتری نیاز می باشد و دکل های چهار وجهی مقاومت بیشتری خواهند داشت. لازم به ذکر است که دکل های مهاری را می توان از نظر اندازه قاعده نیز از یکدیگر تفکیک نمود و بستگی به نوع کاربرد می توانید اندازه قاعده دکل را خودتان تعیین نمایید. لازم به ذکر است که امکان خرید سفارشی دکل در اندازه مورد نظر شما نیز وجود خواهد داشت و می توانید حتی آن را در بالای پشت بام منزل نیز نصب نمایید.

تصویر3

ویژگی های دکل های مهاری

دکل مهاری به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و از جمله مهمترین ویژگی های آن می توان به کم بودن وزن اشاره نمود و به همین دلیل قابلیت نصب در تمامی فضا ها را خواهد داشت. محل اشغال شده دکل های مهاری پایین تر از دکل های پایه دار خواهد بود اما سیم های مهار باید در فاصله چند متری دکل نصب شوند و به همین دلیل نمی توان فضای کوچکی را برای نصب دکل در نظر گرفت. از دیگر ویژگی های دکل مهاری می توان به مقاومت بالای آن اشاره کرد چرا که این دکل ها امکان تحمل وزن های بالا را نیز خواهند داشت و به دلیل کشیده شدن سیم های مهار مقاومت آن نیز در برابر وزش بادها افزایش خواهد یافت. لازم به ذکر است که دکل مهاری به وسیله پیچ و مهره و جوش به یکدیگر متصل شده است و به دلیل در هم تنیده شدن لوله ها و میلگرد شاهد مقاومت بالای آن خواهیم بود.

تصویر4

اجزای دکل های مهاری

دکل مهاری از اجزای مختلفی تشکیل شده است و تمامی این اجزا به گونه ای در کنار یکدیگر قرار گرفته اند که ساختار مستحکمی را برای دکل به وجود آورده اند و به همین دلیل نگران مقاومت آن نباشید. پایه اصلی دکل و یا سکشن اصلی ترین بخش دکل می باشد که معمولا ارتفاع آن حدود 3 متر خواهد بود. این پایه بر روی صفحه جوشکاری شده و به وسیله سیم های مهار به بخش های مختلف زمین وصل خواهد شد و این سیم ها باید به گونه ای نصب شوند که مانع خمیده شدن پایه دکل در اثر وزش باد شوند. از دیگر اجزای دکل مهاری می توان به: تسمه کمربندی، مهارکش، انکر بولت، انکر راد، کرپی و گوشواره اشاره نمود.

مزیت های دکل های مهاری

دکل مهاری مزیت های بسیاری خواهد داشت که از جمله مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–         مقاومت بالای دکل در برابر وزن و وزش باد

–         جابجایی آسان دکل و نصب آن در محل دیگر

–         پایین بودن قیمت آن نسبت به دکل های پایه دار

–         وزن پایین و امکان نصب در هر محل

–         نصب آسان که سبب صرفه جویی در میزان هزینه های نصب خواهد شد.

 

برخی دیگر از مقالات ما:

دکل مهاریمتعلقات دکل مهاریکابل مهاری دکلخرید دکل مهاریساخت دکل مهاریآموزش نصب دکل های مهاریخرید دکل مهاری دست دومدکل بند مهاریدکل مهاری چهار وجهیدکل مخابراتی مهاریدکل مهاری g35دکل مهاری طراحیمشخصات دکل مهاریخرید دکل مهاری مشهدخرید دکل مهاری شیرازدکلهای مهاری و خود ایستااستاندارد دکل های مهارینقشه دکل مهاریدکل مهاری چیسترگلاژ دکل مهاریعکس دکل مهاریفونداسیون دکل مهارینصب دکل مهاری اصفهانفروش دکل مهاری تبریزفروش دکل مهاری و مونوپل به همراه نصب و اجرای آنقیمت دکل دوربین نظارتیقیمت دکل دوربین مدار بستهقیمت دکل پایه دوربینقیمت پایه دوربین اسپید دامطراحی دکل دوربیندکل منوپل دوربین مدار بستهدکل کنترل ترافیکدکل فلزی دوربیندکل دوربین مداربسته اهوازدکل وایرلس دوربین مدار بستهدکل مخابراتی دوربینفونداسیون پیش ساختهفونداسیون پیش ساخته پایه روشنایی

مقالات
About مجتبی مصلحی

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *