Blog

دی 29, 1398

طراحی اجرا و نقشه دکل مهاری

نقشه دکل مهاری یکی از اقلام مورد نیاز جهت نصب دکل می باشد و نقشه دکل مهاری برای هر یک از انواع دکل ها دارای اندازه ها و وجه های متفاوتی خواهد بود.

بررسی دقیق و آشنایی با نقشه دکل مهاری

نقشه دکل مهاری یکی از مهمترین مواردی است که قبل از اقدام به ساخت و نصب دکل باید آن را تهیه نمایید. این نقشه به شما کمک خواهد کرد که بتوانید دکل را بدون هیچ گونه عیب و ایرادی نصب نمایید. این نقشه برای انواع دکل های مهاری متفاوت خواهد بود و به همین دلیل باید نقشه دکل مورد نظر خود را تهیه و طبق آن عمل نمایید. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

تصویر1

 دکل مهاری

دکل مهاری را می توان از جمله دکل های پر کاربرد در صنایع مختلف دانست و این دکل را می توان در انواع اندازه ها و ابعاد تهیه نمود. باید بدانید که دکل های مهاری می توانند کاربرد های مختلفی داشته باشند و دلیل آن را می توان تنوع بالای طرح آنها دانست. این نوع دکل ها به دلیل مزیت های بسیاری که دارند توانسته اند جایگزین مناسبی برای دکل های معمولی باشند و امروزه استفاده کردن از دکل مهاری بسیار رواج پیدا کرده است. این دکل ها از نظر ساختار کوچک هستند اما به دلیل اینکه برای نصب آن نیاز به بستن سیم های مهار می باشد محل زیادی را اشغال خواهد کرد. لازم به ذکر است که این دکل ها از انواع اقلام مختلف ساخته می شوند و تمامی این اجزا با استفاده از پیچ و مهره و یا جوش به یکدیگر متصل خواهند شد. لازم به ذکر است که دکل های مهاری را می توانید در پشت بام ها نیز نصب نمایید اما در هنگام نصب، توجه نمودن به موارد مختلفی الزامی خواهد بود. سیم های دکل مهاری باید به صورت دقیق نصب شوند و در صورت نصب نامناسب آنها امکان افتادن و یا عدم تحمل وزن توسط دکل وجود خواهد داشت.

تصویر2

نقشه دکل مهاری

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد باید حتما قبل از اقدام به نصب دکل مهاری، با نحوه نصب و اجزای آن آشنایی کامل داشته باشید چرا که تمامی اجزای دکل باید به صورت دقیق نصب شوند تا امکان بروز هیچگونه مشکلی در آن وجود نداشته باشد. به همین منظور نقشه دکل مهاری طراحی شده است که به وسیله این نقشه می توانید از محل دقیق هر یک از اجزای تشکیل دهنده دکل اطلاع یافته و دکل را به بهترین شکل ممکن نصب نمایید. توجه داشته باشید که در نقشه دکل مهاری محل دقیق نصب و بستن بخش های مختلف دکل به صورت ریز به ریز و جزئی ذکر شده است و باید طبق نقشه عمل کرده و بخش های مختلف دکل را به یکدیگر متصل نمایید. یکی از مهمترین کمک هایی که نقشه دکل مهاری به شما خواهد کرد را می توان نشان دادن محل های نصب سیم دکل مهاری دانست چرا که این سیم های مهار کننده است که وزن ناشی از باد و عوامل مشابه را تحمل می کند و در صورت نصب درست می تواند بیشترین مقاومت را داشته باشد.

تصویر3

انواع نقشه دکل مهاری

نقشه دکل مهاری را می توان از جنبه های مختلفی به انواع متفاوتی دسته بندی نمود که یکی از این جنبه ها را می توان اندازه دکل دانست چرا که قاعده دکل می تواند بر نصب آن تاثیر بگذارد و به همین دلیل برای هر یک از اندازه های این دکل یک نقشه خاص در نظر گرفته شده است. توجه داشته باشید که برخی از دکل های مهاری 3 وجهی و برخی 4 وجهی هستند که هر یک از آنها نیز نصب متفاوتی با یکدیگر دارند و در نتیجه باید نقشه دکل مهاری را متناسب با دکل خود تهیه نمایید.

اهمیت نقشه برای دکل مهاری

بسیاری می گویند که نصب دکل مهاری کار ساده ای است و خودشان می توانند دکل را نصب کنند در این رابطه باید گفت که بله ممکن است خیلی ها توانایی نصب دکل مهاری را داشته باشند اما تنها سرپا کردن دکل نیست که حائز اهمیت است چه بسا ممکن است با نصب نادرست دکل، با وزش یک باد شدید شاهد افتادن آن باشیم و به همین دلیل نقشه دکل مهاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

 

برخی دیگر از مقالات ما:

فروش دکل مهاری – تجهیزات دکل مهاری – تاج دکل مهاری,پایه مهاری دکل – دکل مهاری – ساخت دکل های مهاری – نحوه نصب دکل مهاری– دکل مهاری دست دوم – نصاب دکل مهاری – دکل مهاری g45 چهاروجهی – دکل مخابراتی مهاری – دکل مهاری g35 سه وجهی – محاسبات دکل مهاری – مشخصات فنی دکل های مهاری – دکل مهاری مشهد – دکل مهاری شیراز – دکلهای مهاری و خود ایستا – استاندارد دکل های مهاری – نقشه دکل مهاری – دکل مهاری چیست – رگلاژ دکل مهاری – عکس دکل مهاری – فونداسیون دکل مهاری – نصب دکل مهاری اصفهان – فروش دکل مهاری تبریز – فروش دکل مهاری و مونوپل به همراه نصب و اجرای آن – دکل دوربین نظارتی – دکل دوربین های مداربسته – دکل دوربین قیمت – دکل دوربین مداربسته اسپید دام – استاندارد دکل دوربین – دکل جهت نصب دوربین – دکل دوربین ترافیکی – دکل برای دوربین – دکل دوربین مداربسته اهواز – دکل وایرلس دوربین مدار بسته – دکل مخابراتی دوربین – فونداسیون پیش ساخته بتنی – فونداسیون پیش ساخته پایه روشنایی

مقالات
About مجتبی مصلحی

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *