Blog

دی 29, 1398

قیمت خرید و فروش دکل مهاری در مشهد

خرید دکل مهاری مشهد می تواند بازه های قیمتی مختلفی را در برگیرد. برای خرید دکل مهاری مشهد و نصب آن شرکت های فنی و مهندسی مختلفی در ایران وجود دارند.

معرفی و خرید دکل مهاری مشهد

خرید دکل مهاری مشهد و نصب آن یکی از نیازهای امروزی شهر های مختلف در دنیا است که برای بارگذاری تجهیزات مخابراتی از جمله آنتن و در شبکه های تلفن همراه و رادیو و … استفاده می شود. این دکل ها به خاطر ویژگی هایی که دارند مانند وزن پایین، امروزه در قسمت های مختلف شهرها استفاده و نصب می شوند. در ادامه به معرفی دکل های مهاری می پردازیم و در انتها نکاتی را در خرید دکل مهاری مشهد بیان می کنیم.

معرفی دکل مهاری

دکل های مهاری، سازه های از پیش ساخته شده ای هستند که زیر مجموعه ای از دکل های مخابراتی به شمار می روند و با توجه به اصول مهندسی و استاندارد های خاصی، در شبکه های رادیویی، راه اندازی ارتباطات شبکه های کامپیوتری و نصب بی سیم مورد استفاده قرار می گیرند.

در واقع اگر بخواهیم با دکل های مهاری آشنا شویم، باید گفت که دکل های مهاری سازه هستند. سازه به مفهوم بخشی از یک حجم که بارهایی که بر آن سوار می شوند را تحمل کرده و وزن آنها را به محیط منتقل می کنند. به طور کلی سازه ها به دو دسته ی آزاد و دائمی تقسیم بندی می شوند.

دکل های مهاری به وسیله ی سیم مهار به زمین و یا تکیه گاه های محکم مشابه دیگر متصل می شوند که با توجه به ساختار و ویژگی هایی که دارند، استفاده از آنها مزیت های خاصی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد.

تصویر شماره یک

کاربرد های دکل های مهاری

دکل های مهاری با توجه به ساختاری که دارند، وزن سبک در مقایسه با سایر سازه ها داشته و این باعث شده است تا کاربرد دکل های مهاری به خصوص در سطح شهر ها و فضاهای مختلفی از جمله پشت بام ها نیز افزایش یابد. البته باید توجه داشته باشید که برای نصب ایمن تر این سازه ها، در نظر گرفتن حداقل یک فضای مناسب جهت نصب سیم مهار ها بسیار مهم می باشد.

به طور کلی کاربرد های دکل های مهاری را می توان شامل مواردی از قبیل موارد زیر دانست:

 • استفاده در شبکه های بی سیم
 • استفاده در شبکه های تلفن همراه
 • استفاده در شبکه های رادیو و شبکه های رایانه ای
 • نصب آنتن های رادیویی
 • نصب آنتن های بی سیم مانند دیش های ماکروویو
 • سوار کردن آنتن های موبایل

تصویر شماره دو

انواع دکل مهاری

به طور کلی انواع دکل های مهاری عبارتند از:

 • دکل مهاری G35: که این دکل ها دارای سه پایه بوده و قطعات آن از فولاد ساختمانی کم کربن ST37 تشکیل شده است. فلز روی گالوانیزه، جنس پوششی است که برای این نوع دکل استفاده شده است.
 • دکل مهاری G45: این نوع دکل نیز مانند دکل G35 سبک بوده و مانند آن نوع مقطع مشابهی دارد. طول هر سکشن برای این دکل 3 متر می باشد و برای ارتفاعات 36 تا 60 در حالتی که بارگذاری سنگینی روی آن انجام نشود، کاربرد دارد.
 • G65 و مدل های بالاتر: این دکل را می توان برای بارگذاری های بیشتر در ارتفاعات بالاتر مناسب دانست که از خود مقاومت خوبی نشان می دهد. فاصله ی بین دو پایه در این دکل در حدود 65 سانتی بوده و می توانیم از این دکل تا ارتفاع 72 متری استفاده کنیم.

دکل های مهاری در ازای هر چند متر با توجه به ویژگی ساختاری که دارند ( معمولا 9 یا 6 متر ) به وسیله ی سیم مهار به زمین متصل می شوند.

تصویر شماره سه

طراحی و خرید دکل مهاری مشهد

در مورد طراحی دکل های مهاری باید گفت که طراحی مدل های مختلف انجام شده تاکنون بر اساس کاربرد های مختلف این دکل ها، مقاومت در برابر ضربات فیزیکی و پدیده های طبیعی، نوع بار و وزنی که روی آن سوار می شود انجام شده است. در طراحی این سازه ها همانند سایر سازه های مهندسی لازم است تا به استانداردهای آن که در قالب سه آیین نامه (آیین نامه ی AISC, IRAN2800 و EIA-RS-222-F) تشریح شده است، توجه کرد.

این دکل ها در شرکت های مختلف فنی و مهندسی به صورت پیش ساخته شده طراحی و تولید می شوند و برای مصارف مختلف به آسانی حمل شده و قابلیت مونتاژ را نیز دارند. همچنین برای محافظت از این دکل ها در برابر خوردگی و یا اکسایش، از روش گالوانیزه گرم استفاده می شود. گالوانیزاسیون عملی است که در آن، سازه با کمک یک لایه فلز ضد اکسایش پوشانده می شود.

تصویر شماره چهار

قیمت ها در خرید دکل مهاری مشهد

همانطور که گفتیم، دکل مهاری مشهد انواع مختلفی دارد که هر کدام با توجه به مشخصه هایی که دارند، می توانند بازه های قیمتی مختلفی داشته باشند. همواره قیمت خرید دکل مهاری مشهد با گذشت زمان دچار نوساناتی است و نمی توان قیمت ها را ثابت دانست.

از جمله فاکتورهایی که در قیمت خرید دکل مهاری مشهد می توانند تاثیر گذار باشند، می توان گفت:

 • نوسانات قیمت ارز و تاثیری که بر هزینه ی فلزات دارد
 • جنس متریال های به کار رفته در ساخت دکل مهاری
 • قطر لوله و میلگرد های آن
 • استفاده از سکشن تا ارتفاعات بالاتر که در خرید دکل مهاری مشهد می تواند هزینه ای جداگانه داشته باشد
 • پوشش بدنه کل

همچنین شما می توانید به صورت سفارشی اقدام به خرید دکل مهاری مشهد نمایید. در این صورت باید به نمایندگی های شرکت های فعال در این زمینه مراجعه و یا با آنها در تماس باشید.

 

برخی دیگر از مقالات ما:

انواع دکل های مهاری – اجزای دکل مهاری – صفحه تعادل دکل – قیمت دکل مهاری – سازنده دکل مهاری – نصب دکل مهاری قیمت – دکل مهاری دست دوم – نصاب دکل مهاری – قیمت دکل مهاری جی 45 – دکلهای مخابراتی مهاری – قیمت دکل مهاری g35 – محاسبات دکل مهاری – وزن دکل مهاری g45 – دکل مهاری مشهد – دکل مهاری شیراز – دکلهای مهاری و خود ایستا – استاندارد دکل های مهاری – نقشه دکل مهاری – دکل مهاری چیست – رگلاژ دکل مهاری – عکس دکل مهاری – فونداسیون دکل مهاری – نصب دکل مهاری اصفهان – فروش دکل مهاری تبریز – فروش دکل مهاری و مونوپل به همراه نصب و اجرای آن – دکل دوربین نظارتی – دکل برای دوربین مداربسته – پایه دکل دوربین – دکل دوربین اسپید دام – ساخت دکل دوربین مداربسته – دکل جهت نصب دوربین – دکل دوربین ترافیکی – دکل چند وجهی دوربین – دکل دوربین مداربسته اهواز – دکل وایرلس دوربین مدار بسته – دکل مخابراتی دوربین – قیمت فونداسیون پیش ساخته – فونداسیون پیش ساخته پایه روشنایی

مقالات
About مجتبی مصلحی

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *