قیمت خرید و فروش دکل مهاری g35 سه وجهی

دکل مهاری g35، دارای وزن کم و قیمت مناسب می باشد که همین عامل باعث استفاده بسیار زیاد دکل مهاری g35 در کشور ایران و رونق آن شده است.

هر آنچه که باید درباره دکل مهاری g35 بدانید را از اینجا بخوانید.

دکل مهاری g35 یکی از انواع دکل های مهاری می باشد که از 3 ضلع تشکیل شده است که به همین دلیل به آن دکل مهاری سه وجهی  g35 نیز گفته می شود. این دکل های مهاری قدرت باربری بسیار پایینی دارند و به همین دلیل از آنها بیشتر برای نصب کردن آنتن های بی سیم و دیش های کوچک اینترنتی استفاده می شود. مهمترین شاخصه این دکل های مهاری، وزن بسیار کم آنها می باشد که همین عامل سبب شده است که از آنها در پشت بام ها و به راحتی استفاده کرد. چرا که نصب این دکل های سبک وزن به راحتی انجام می شود. این دکل های مهاری به دلیل قرار گیری در محیط های باز و استفاده در شرایط آب و هوایی گوناگونی در معرض پوسیدگی و زنگ زدگی قرار دارند که برای جلوگیری از این مشکل در طراحی آنها از پوشش های گالوانیزه گرم استفاده شده است که این پوشش مانع از زنگ زدگی این دکل مهاری می شود و استفاده از آن را در هر نوع شرایط آب و هوایی را امکان پذیر می کند. در همین راستا در این مقاله به بررسی و معرفی بیشتر این دکل مهاری، از جمله موارد کاربرد، مشخصات فنی، قیمت و… آن پرداخته ایم و در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

منظور از دکل مهاری چیست؟

به دکل هایی که به کمک سیم های مهار بر روی زمین و یا سایر تکیه گاه ها مهار می شوند، دکل های مهاری گفته می شود. دکل های مهاری وزن کمی دارند و به همین دلیل در مکان هایی که ار فضای کافی برخوردار هستند، مورد استفاده قرار می گیرند. از مهمترین و بیشترین موارد کاربرد این دکل ها می توان در شبکه های تلفن همراه، شبکه های رایانه، بی سیم و رادیو اشاره کرد.

دکل های مهاری به دلیل، سبک وزن بودن و هزینه بسیار کمی که برای تامین و نصب آنها مورد نیاز است در مقایسه با سایر دکل کاربرد بسیار زیادی در کشور ایران دارد و از آن به عنوان یک راه حل دائمی استفاده می شود و با استقبال بسیار زیادی روبرو شده است. اما متاسفانه به دلیل عدم مدیریت صحیح در استفاده از این دکل ها، در بسیاری از پروژه ها برای نصب سیم مهارها، دکل ها در فواصل استانداردی نسبت به یکدیگر قرار نگرفتند و به همین صورت و به مقدار زیادی در بسیاری از شهرهای بزرگ کشور به کار رفته اند. این موضوع باعث شده است که بسیاری از دکل های مهاری در بازه های زمانی مختلفی سقوط کنند.

(تصویر1)

مزیت استفاده از دکل های مهاری

اولین مزیت استفاده از دکل های مهاری این است که می توان آنها را بر روی پشت بام منازل، ادارات و حتی بر روی زمین نصب کرد. علاوه بر این، یکی دیگر از مزایای استفاده از دکل های مهاری این است که می توان از آنها برای نصب آنتن های مخابراتی، دیش، بی سیم و… بر روی پشت بام ساختمان ها و برج های مسکونی بسیار بلند استفاده کرد به گونه ای که امکان استفاده از آنتن دهی این دکل ها در تمام نقاط شهر وجود داشته باشد.

همانطور که گفته شد، امکان نصب دکل های مهاری بر روی زمین وجود دارد، اما نصب این دکل ها بر روی زمین به فضای بسیار زیادی برای نصب کردن سیم مهار ها نیاز دارد. سبک وزن بودن دکل های مهاری، سبب شده است که نصب آنها بسیار راحت و کم هزینه باشد که این عامل یکی دیگر از مهمترین مزایای استفاده از دکل های مهاری می باشد.

(تصویر2)

آشنایی با دکل مهاری g35

دکل های مهاری با توجه به ابعاد و روش ساختی که دارند به انواع گوناگونی تقسیم بندی می شوند که دکل مهاری g35 یکی از متداول ترین و پرکاربرد ترین دکل های مهاری می باشد. دکل مهاری g35 دارای 3 ضلع بوده و از قطعاتی به اندازه 3 متر که به آن سکشن گفته می شود، تشکیل شده است.

دکل مهاری g35 دارای نمره پایه های لوله 3 می باشد و اتصال خرپایی آن از نوع A بوده که میلگرد های آن از نمره 8 برخوردار می باشند. مهمترین کاربرد دکل مهاری g35 به دلیل باربری بسیار پایینی که دارد، برای نصب دیش های کوچک اینترنتی و یا آنتن های بی سیم می باشد.

عددی که در کنار حرف G در دکل های مهاری سری G نوشته شده است، نشان دهنده عرض قاعده بخش ها می باشد. از این رو در دکل مهاری g35، هر وجه دارای اندازه قاعده سی و پنج سانتیمتر بوده که بیشترین ارتفاع آن سی و شش متر می باشد.

(تصویر3)

ویژگی هر سکشن دکل مهاری g35 سه وجهی

سبک وزن بودن دکل مهاری g35 سبب شده است که نصب آنها در پشت بام ها به راحتی و به سهولت بسیار زیادی انجام شود. برای مهار کردن این دکل ها در هر 6 متر و یا 9 متر از سیم مهار و با زاویه صد و بیست درجه استفاده می شود که این سیم ها از 3 جهت گوناگون دکل مهاری g35 را مهار می کنند. سکشن های موجود در دکل مهاری g35 از یک بدنه لوله ای و اتصالات میلگردی تشکیل شده اند که این بخش ها به وسیله جوش CO2 به یکدیگر متصل می شوند.

سکشن ها دارای ظاهر مثلثی شکل هستند که در هر کدام از آنها 8 ردیف پله به منظور افزایش میزان مقاومت و ایستایی دکل ها وجود دارد که این پله ها براساس استاندارد ها طراحی شده است که بالا رفتن از آنها را سهل تر و راحت تر می کند.

(تصویر4)

آشنایی با مشخصات فنی دکل مهاری g35 سه وجهی

·        هر دکل مهاری سه وجهی g35 دارای طولی به اندازه دویست و نود و نه سانتی متر می باشد.

·        قاعده مرکز به مرکز هر دکل مهاری سه وجهی g35، دارای طولی به اندازه سی و پنج سانتی متر می باشد.

·        هر قطعه ای که در هر دکل مهاری g35 وجود دارد، وزنی به اندازه بیست و پنج کیلوگرم دارد.

·        برای نصب این دکل مهاری در هر 9 متر یک مهار گذاشته می شود.

·        صفحه تعادل هر دکل مهاری سه وجهی g35 دارای نمره 6 می باشد.

·        پوشش های گالوانیزه مورد استفاده در این دکل مهاری ضخامتی به اندازه صد میکرون دارد.

·        سیم مهار مورد استفاده در هر دکل مهاری سه وجهی g35 از جنس گالوانیزه و دارای قطری به اندازه 6 میلیمتر می باشد.

·        میلگرد های مورد استفاده در این دکل ها دارای قطری به اندازه 8 میلیمتر و از نوع غیر نوردی می باشند.

(تصویر5)

دکل مهاری سه وجهی g35 چه متعلقاتی دارد؟

برای جلوگیری از زنگ زدگی و فرسوده شدن دکل ها از پوشش های گالوانیزه استفاده می شود. مهمترین بخش ها و اجزای تشکیل دهنده یک دکل مهاری g35، سکشن، سیم مهاری، بیس پلیت، پیچ و مهره،  صفحه تعادل و… می باشد. پوشش های گالوانیزه در این دکل های مهاری گرم هستند که می توان از آنها در هر نوع شرایط آب و هوایی استفاده کرد. به طوریکه دکل ها از هرگونه زنگ زدگی و فرسودگی در امان باشند.

(تصویر6)

قیمت دکل مهاری سه وجهی g35

به طور کلی نمی توان درباره قیمت دکل مهاری g35 به راحتی اظهار نظر نمود. چرا که هر کدام از این دکل ها با توجه به سیم مهار، مهار کش و کرپی قیمت گذاری می شوند و عدد هر کدام از آنها در قیمت تمام شده دکل مهاری سه وجهی g35 تاثیر بسیار زیادی دارد. به طور مثال یک دکل مهاری که دارای سیم مهار نمره 6، کرپی 8 فولادی و مهارکش دوازده باشد قیمت کاملاً متفاوتی از یک دکل مهاری با سیم مهار نمره 8، کرپی فولادی ده و مهارکش شانزده دارد.

از این رو اگر قصد دارید که برای پروژه های خود از این دکل مهاری استفاده کنید می توانید با سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، تماس حاصل نمایید و از لیست قیمت تمام دکل های مهاری سری g  و به ویژه دکل های مهاری سه وجهی g35 مطلع شوید و مناسب ترین گزینه را خریداری نمایید.

(تصویر7)

فروش دکل مهاری g35

خوشبختانه امروزه به دلیل کاربرد بسیار زیادی که این دکل مهاری در کشور ایران دارد، خرید و فروش آن به راحتی امکان پذیر می باشد و فروشگاه ها و سایت های بسیار زیادی وجود دارند که در زمینه فروش انواع دکل های مهاری فعالیت می کنند.

(تصویر8)

قیمت دکل مهاری جی 35 می تواند با توجه به پارامترهای مختلف تغییر کنید. ابعاد و همچنین کاربرد از جمله موارد مهم در تعیین قیمت دکل مهاری جی 35 هستند

قیمت دکل مهاری جی 35 به چه مواردی بستگی دارد

به طور کلی دکل مهاری دکلی است که توسط سیم مهار که نام دیگر آن بکسل است به زمین اتصال پیدا کرده و مهار می ‌شود. حال برای اطلاع از قیمت دکل مهاری جی 35 که یکی از انواع این دکل ها می باشد، می توانید به مدیران فروش این محصولات مراجعه کنید. توجه داشته باشید نصب این دکل ها در مکان های وسیع کاربرد داشته و مزایای زیادی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

دکل مهاری چیست؟

یکی از انواع دکل ها که کاربرد زیادی دارد، دکلی می‌ باشد که از آن جهت ارتباط تلفنی، رادیویی، شبکه های کامپیوتری، لینک وایرلس و غیره استفاده می شود. با این حال طبیعتا روز به روز کاربردهای دکل مهاری بیشتر خواهد شد. به طوری که لازم است بدانید امکان استفاده از این دکل های مهاری در پشت بام منزل و ادارات نیز وجود دارد زیرا با وجود بلند بودن ارتفاع ساختمان، محل نصب نیز بلند شده که فواید زیادی در مناطق شهری به همراه خواهد داشت. توجه داشته باشید اگر دکل مهاری بر روی زمین نصب شود با استفاده از سیم مهار و یا بکسل به زمین وصل می ‌شود. مهمترین دلیل مناسب بودن قیمت دکل مهاری جی 35 و دیگر انواع این دکل ها پایین بودن وزن آنها است. البته باید توجه داشته باشید قیمت دکل مهاری جی 35 بسته به ابعاد و نوع ساخت دکل ها با یکدیگر تفاوت هایی دارد.

تصویر ۱

معرفی دکل مهاری جی ۳۵

به طور کلی یکی از پرکاربردترین انواع دکل های مهاری، دکل مهاری g۳۵ است که دارای دو نوع، سه وجهی و چهار وجهی می باشد. این دکل ها دارای قطعاتی به اندازه ۳۰ متر هستند که به آن سکشن گفته می شود و لوله ای که برای پایه این دکل ها استفاده می شود شماره ۳ و اتصال آن از نوع A می‌ باشد. همچنین میلگردهای آنها نمره ۸ است. توجه داشته باشید انواع دکل مهاری که پایه باربری پایینی دارد، جهت نصب دیش کوچک اینترنت یا آنتن های بی سیم استفاده می شود. لازم است بدانید ۳۵ که در کنار جی ذکر می ‌شود ارز قاعده بخش ‌ها را نشان می دهد یعنی در کل می توان گفت دکل مهاری g۳۵ به گونه‌ای است که اندازه هر وجه دکل ۳۵ متر است. با توجه به این موارد قیمت دکل مهاری جی 35 با دیگر انواع این دکل ها متفاوت می باشد که در حال حاضر شما می توانید جهت اطلاع از قیمت روز آن به گروه های فنی و مهندسی مراجعه کنید. اما به طور کلی می توان گفت امر دیگری که این قیمت را تعیین می کند، ابعاد و متراژ آن است. همچنین مهارکش لوله گالوانیزه سیم مهار و دیگر تجهیزات این دکل ها قیمت های مختلفی دارند که به راحتی بر قیمت نصب دکل مهاری g۳۵ تاثیر می گذارد.

تصویر ۲

نصب دکل های مهاری

دکل مهاری که جزو انواع دکل های مخابراتی است جزو مهمترین انواع آنها به شمار رفته و به طور کلی خود دارای انواع مختلفی است که در شرایط مختلف از نوع خاصی از آن استفاده می شود. توجه داشته باشید یکی از مهمترین موضوعات در خصوص انواع دکل مهاری از جمله دکل مهاری g۳۵ نصب آن می باشد که در این خصوص باید بدانید که باید از فردی با تجربه و متخصص جهت نصب استفاده شود تا بتوانید با کمترین خطا این امر را انجام دهید، زیرا دقت کافی جهت نصب آن اهمیت زیادی دارد. لازم به ذکر است که بدانید جهت نصب انواع دکل مهاری برخلاف دکل ‌های خودایستا نیاز به جرثقیل نمی ‌باشد، بنابراین می توان این دکل ها را در فضاهای مختلف نصب کرد.

تصویر ۳

قیمت دکل مهاری جی 35

یکی از مهمترین موضوعات مورد بحث در خصوص دکل های مهاری قیمت دکل مهاری جی 35 می باشد. توجه داشته باشید موارد مختلفی بر روی قیمت دکل ها تاثیرگذار خواهد بود به طوری که تجهیزات به کار رفته و متعلقات دکل از جمله مهمترین دلیل تغییر قیمت دکل مهاری جی 35  است. اما به طور کلی لازم است بدانید مناسب بودن قیمت این دکل ها موجب شده است که از آنها بسیار استفاده شود و به دلیل وزن سبکی که دارد، نصب آن بر پشت بام ها مناسب می باشد. از طرفی لازم است بدانید هر روزه تفاوت هایی در قیمت فروش این دکل ها به وجود می آید که افراد برای اطلاع از قیمت روز آن می توانند به صورت آنلاین به مدیران فروش محصول مراجعه کنند.

تصویر ۴

قیمت دکل مهاری جی 35 بنا به ابعاد آن

علاوه بر آن که بیان شد یکی دیگر از مهمترین مواردی که بر قیمت دکل مهاری جی 35 تاثیر می گذارد ابعاد این دکل ها است. توجه داشته باشید همانطور که گفته شد این دکل ها به دلیل سبکی بسیار در پشت بام ها مورد استفاده قرار گرفته که با استفاده از سیم مهار در هر ۶ یا ۹ متر به زمین مهار می شود و از سه جهت و زاویه ۱۲۰ درجه استفاده می شود. سکشن های مورد استفاده در این دکل ‌ها مثلثی شکل است و ۸ ردیف پله در هر سکشن جهت افزایش بیشتر ایستادگی و مقاومت دکل وجود دارد که این امر موجب می شود مطابق با استانداردها دکل تولید و نصب شود. در بیشتر آنها از گالوانیزه جهت ممانعت از زنگ زدگی و فرسودگی ها استفاده شده که طبیعی است این امر می‌ تواند در قیمت دکل مهاری جی 35 تأثیر بگذارد به طوری که به دلیل بالا بودن رطوبت در کناره های دریای خزر و دریای عمان برای اینکه خرابی ناشی از رطوبت این دکل ها جلوگیری شود به طور حتم استفاده از پوشش گالوانیزه امری مهم به شمار می رود.

اما در دکل هایی که تنها از آلیاژ آلومینیوم و آهن ساخته شده اند، طبیعتا قیمت مناسب تری خواهند داشت. لازم است بدانید که مهمترین متعلقات که در دکل های مهاری جی ۳۵ استفاده می‌ شود شامل پیچ و مهره، صفحه تعادل، مهارکش فولادی، کلفس فولادی، گوشواره ان بولت و انکراد است که تمام این موارد دارای انواع مختلفی است و در قیمت دکل مهاری جی 35 تاثیر دارد. برای روشنایی فضا در این دکل ها از چراغ ال ای دی سولار چشمک زن استفاده می شود و اگر شما تمایل داشته باشید که برای محافظت بیشتر در دکل مهاری از چاه ارت استفاده شود طبیعتا این امر توسط نیروهای متخصص و باتجربه شکل می گیرد.

تصویر ۵

ویژگی های انواع این دکل ها

به طور کلی می‌ توان گفت انواع دکل سه پایه مهاری g۳۵ در ساخت یا گسترش شبکه‌ های ارتباطی مورد استفاده قرار می گیرد و دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده به طوری که با وجود وزن بسیار پایین این دکل ها نصب آن راحت و آسان است و در همه فضا می توان از آن استفاده نمود. از طرفی همانطور که پیشتر هم ذکر شد باید توجه داشته باشید که قیمت دکل مهاری جی ۳۵ در مقایسه با دیگر دکل های مهاری بسیار مناسب تر است که این امر منجر به استفاده روزافزون از آن شده است. کاربردهای متعدد آن نیز به گونه ای است که از این دکل ها بسیار استفاده می شود.

تصویر ۶

قیمت دکل مهاری جی 35 با توجه به کاربرد آن

همانطور که ذکر شد دکل مهاری g۳۵ اغلب در شبکه تلفن همراه، آنتن شبکه رادیو و غیره استفاده می شود. حال با وجود اینکه امکان نصب دکل مهاری سه پایه بر پشت بام منازل و ادارات وجود دارد طبیعتا قیمت نوعی از آن که در پشت بام ها نصب می شود با نوعی که در موارد دیگر کاربرد دارد متفاوت خواهد بود و با این حال می توان گفت کاربرد این دکل ها از جمله مواردی است که در قیمت دکل مهاری جی 35 تاثیر می گذارد.

تصویر ۷

مشخصات فنی این دکل ها

در خصوص مشخصات فنی انواع دکل های مهاری جی ۳۵ لازم است بدانید این دکل ها به گونه ای هستند که در آن از مهارکش ۱۲ استفاده می شود این سیم های مهار که از نوع گالوانیزه است قطری حدود ۶ میلیمتر داشته و ضخامت گالوانیزه پوشش داده شده بر روی دکل ها به طور میانگین ۱۰۰ میکرون می باشد. سکشن هر استفاده شده در دکل مهاری g۳۵ ۲۹۹ سانتی ‌متر بوده و طول قاعده مرکز به مرکز ۳۵ سانتی متر است و و پیچ و مهره ۱۰ و ۱۶ میلیمتر در آن استفاده می شود.

 

برخی دیگر از مقالات ما:

تولید فروش انواع دکل مهاری – کابل مهاری دکل – متعلقات دکل مهاری – خرید دکل مهاری – ساخت دکل مهاری – آموزش نصب دکل های مهاری – دکل مهاری دست دوم – نصاب دکل مهاری – قیمت دکل مهاری جی 45 – قیمت دکل مخابراتی مهاری – قیمت دکل مهاری سه وجهی – محاسبات دکل مهاری – مشخصات دکل مهاری – دکل مهاری مشهد – نصب دکل مهاری در شیراز – دکلهای مهاری و خود ایستا – استاندارد دکل های مهاری – نقشه دکل مهاری – دکل مهاری چیست – رگلاژ دکل مهاری – عکس دکل مهاری – فونداسیون دکل مهاری – نصب دکل مهاری اصفهان – فروش دکل مهاری تبریز – فروش دکل مهاری و مونوپل به همراه نصب و اجرای آن – دکل تک پایه – انواع دکل دوربین مدار بسته – دکل دوربین قیمت – دکل دوربین مداربسته اسپید دام – استاندارد دکل دوربین – دکل جهت نصب دوربین – دکل دوربین ترافیکی – دکل برای دوربین – دکل دوربین مداربسته اهواز – دکل وایرلس دوربین مدار بسته – دکل مخابراتی دوربین – انواع فونداسیون پیش ساخته – فونداسیون پیش ساخته پایه روشنایی