دکل منوپل

دکل منوپل یکی از کم نفوذترین و آسان ترین برج های ارتباطی برای نصب است. این واقعیت باعث شده است که دکل منوپل به سرعت به یکی از محبوب ترین سازه ها در صنعت ارتباطات بی سیم تبدیل شوند. از آنجایی که تقاضای مصرف‌کننده برای داده‌های دستگاه‌های بی‌سیم به شدت افزایش می‌یابد، اپراتورهای بی‌سیم با مشکلات شدید ظرفیت در شبکه‌های خود مواجه می‌شوند.

در حالی که فناوری جدید و آنتن های بی سیم بهتر می توانند کمک کنند، بهترین راه حل اضافه کردن دکل های اضافی است. با این حال، افزودن دکل منوپل در مناطق شهری در سال‌های اخیر دشوار شده است زیرا قوانین منطقه‌بندی دقیق‌تر و کمبود زمین در دسترس، این فرآیند را طولانی‌تر و گران‌تر می‌کند.

دکل منوپل

مزایای دکل های منوپل:

فونداسیون پیش ساخته کوچک و قابل حمل

نصب سریع و آسان

زیبا و کاربردی

همه کاره برای برنامه های بارگذاری مختلف

قیمت دکل منوپل

استفاده از انواع دکل منوپل، فرصت های پس انداز متعددی را ارائه می دهد. منطقه اشغال کوچکتر، برچسب های قیمت کوچکتر و کاهش زمان ساخت و ساز، سرعت بالا و همچنین صرفه جویی را به بازار ارائه می دهد. این سازه ها از فولاد، بتن و فایبرگلاس ساخته می شوند و اغلب با یک کامیون حمل می شوند و باعث صرفه جویی بیشتر می شود. قطب های فولادی مخروطی یا اتصالات لغزشی رایج ترین هستند.

سازه ها از نظر زیبایی شناسی دلپذیر هستند و به خوبی با محیط ترکیب می شوند در حالی که به حداقل فضا برای نصب نیاز دارند. قرارگیری داخلی خطوط انتقال به این معنی است که دکل منوپل در معرض سایش و پارگی یا بارهای ناشی از باد قرار نمی گیرند.

سریع‌ترین زمان‌های پخش توسط دکل منوپل ارائه می‌شود، زیرا بیشتر انواع آن‌ها را می‌توان در یک روز نصب کرد. با استفاده از حداقل زمان برای پایه‌ها، یک سایت می‌تواند به سرعت از «آماده مجوز» به تولید درآمد حرکت کند. دکل منوپل را می توان با نیازهای بعدی ارتفاع نیز خریداری کرد.

چندین تولیدکننده هر قطب را با یک فلنج بالایی که به عنوان یک روش استاندارد رشد را تطبیق می دهد، مونتاژ می کنند. توصیه می‌شود در هنگام سفارش سازه، درگاه‌های ورودی متعددی در نظر گرفته شود. مجبور شدن به قطع کردن آنها بعداً می تواند یک پیشنهاد گران و هزینه بر باشد. علاوه بر هزینه های مهندسی، برای ارائه ورودی جدید به طور متوسط 2900 دلار برای پورت پایین و 3900 دلار برای پورت بالا در حالی که پیمانکار در محل است و سایر الزامات پروژه را انجام می دهد.

خرید دکل منوپل

دکل های منوپل دکل هایی هستند که از یک ساقه اصلی (یا قطب) تشکیل شده اند که به زمین لنگر می زند. این طراحی آنها را به یکی از کم زحمت ترین و آسان ترین برج ها برای ساخت و استفاده تبدیل می کند. به همین دلیل، آنها به طور گسترده در مناطق شهری مورد استفاده قرار می گیرند. خرید دکل منوپل از همپا دکل به شدت توصیه میشود.

دکل های منوپل عمدتا به عنوان دکل های ارتباطی، دکل های ارتباطی بی سیم، دکل های دوربین مدار بسته، دکل های پخش و دکل های رادیویی استفاده میشوند.

مانند تمام سازه های ما، ایمنی هنگام طراحی، ساخت و نصب دکل منوپل از اهمیت بالایی برخوردار است.

خرید دکل منوپل

انواع دکل منوپل

قطب های مخروطی فلنج دار فولادی برای انجام انواع کاربردهای ارتباطی طراحی شده اند. فلنج داخلی یا خارجی، این قطب ها برای مونتاژ آسان در محل طراحی شده اند. دکل منوپل فلنجدار، حلقه‌های کاری پیچ و مهره را در سطوح دستی و پیچ‌های پله حلقه‌ای را در تمام نقاط کار ارائه می‌دهند. آنها در هر ارتفاعی که شما بخواهید، مطابقت دارند و دسترس هستند.

نصب دکل منوپل

دکل منوپل چندوجهی

یکی از انواع این دکل منوپل، دکل لوله ای است. این دکل ها چند وجهی هستند و از اجزای متعددی تشکیل شده اند. این نوع دکل، پایه ی نازکی دارد و هر بخش آن در ارتفاع حدود شش متری اتصال پیدا می کنند. این مدل از دکل به لرزه خیلی حساس است. معمولاً مناسب فضاهای درون شهری می باشد که در اطراف آن اماکن دیگری نیز وجود داشته تا اجازه ی حرکت بادهای شدید را به دکل ندهند.

برای ساخت این دکل منوپل بایستی مکانی در نظر گرفته شود که رفت و آمد ماشین های سنگین در آن کمتر باشد.

دکل منوپل فلنچی

این نوع از دکل منوپل، دکل اسپیرال نیز نامیده شده و به صورت لوله ای تولید می شوند. همچون مدل قبلی، دکل منوپل نیز از قطعات مختلفی تشکیل شده اند که با اتصال آن ها به هم، پایه دکل ساخته می شود. عمدتا این مدل ها، در ارتفاع بالاتر ۶ متری متصل می شوند و هر چقدر به ارتفاع بالاتر می رویم، قطعات نازک تر می شوند. معمولاً این مدل از دکل های منوپل عمدتا برای نصب آنتن استفاده می شوند.

همچنین این مدل هم اکثرا در محیط های شهری کاربرد دارد. معمولاً به دلیل اینکه این دکل منوپل پایه نازکی دارند و فضای کمی را اشغال می کنند، در اماکن شهری ساخته می شوند. ازآنجایی که اتصال قطعات به هم به شکل فلنچی انجام می شود، به آنها دکل های منوپل فلنچی گفته می شود. ساخت این نوع دکل نسبت به سایر مدل ها راحت تر می باشد.

دکل منوپل اورلب

دکل منوپل نیز ظاهر استوانه ای کاملاً صافی دارند. از چند سکشن تولید شده که مشابه دکل اسپیرال به شکل فلنچی به یکدیگر متصل هستند. دکل منوپل اورلب از دو دستک ساخته شده است که فاصله این دو دستک از هم حدود ۲ متر می باشد. این دکل ارتفاع کمی دارد، به همین دلیل نیاز است که در ارتفاعات بالاتری نصب گردد.

معمولاً به دلیل قرارگیری این دکل منوپل بر روی یک ساختمان دیگر، باید مقاومت دکل به صورت کامل در مقابل باد کنترل شود. معمولاً به دلیل اینکه از بخش های کمتری دکل منوپل ساخته شده است، سبک تر می باشد که این یک مزیت برای این نوع دکل به حساب می آید.

به طور کلی می توان با توجه به نیاز، هر یک از دکل منوپل را مورد استفاده قرار داد.

دکل منوپل مخروطی فولادی:

دکل های منوپل مخروطی فولادی برای حمل تجهیزات ارتباطی بی سیم و مایکروویو، ساخته شده از بخش های مخروطی آستین لغزنده و ساخته شده از فولاد با مقاومت بالا با حداقل استحکام تسلیم 65 ksi طراحی شده اند. هر سفارش شامل قالب های فولادی برای اطمینان از تراز مناسب پیچ پایه است.

تک قطبی های ما دارای حلقه های کاری پیچ و مهره در سطوح دستگیره و پیچ های پله حلقه در تمام نقاط کار هستند. آنها به صورت 12، 16 یا 18 وجهی و در ارتفاعات مطابق با مشخصات شما موجود هستند. در صورت درخواست، یک روکش نهایی کاربردی در کارخانه موجود است.

دکل منوپل آستین لغزنده و فلنج دار:

قطب های لوله فلنج دار ما قادر به حمل انواع کاربردهای ارتباطی هستند و به صورت سفارشی طراحی شده اند تا مشخصات اندازه شما را برآورده کنند. قطب ها می توانند به صورت داخلی یا خارجی دارای فلنج باشند، با هر سفارش شامل قالب های فولادی برای اطمینان از تراز مناسب پیچ پایه. با رعایت نکات ایمنی، ما حلقه‌های کار پیچ و مهره را در سطوح دستگیره و پیچ‌های پله حلقه‌ای را در تمام نقاط کار ارائه می‌کنیم.

وزن دکل منوپل

چرا دکل های مونوپول یک راه حل پیشرو برای مخابرات هستند؟

رشد شتابان در صنعت مخابرات مستلزم دکل های اینترنت بیشتری برای پشتیبانی از آنتن ها و تجهیزات اضافی است. این آنتن ها اپراتورهای مخابراتی بی سیم، رهبران بخش دولتی و خصوصی و همچنین پیمانکاران عمومی را قادر می سازند تا قابلیت اطمینان شبکه و دسترسی به پوشش خود را افزایش دهند.

در حالی که بسیاری از گزینه های برج مخابراتی وجود دارد، استقرار دکل های منوپل اغلب بهترین گزینه برای شرایط مختلف است. چگونه دکل های منوپل می توانند نیازهای مخابراتی شما را برطرف کنند؟

دکل های منوپل طراحی تک قطبی دارند و اغلب از 100 تا 170 فوت متغیر هستند. شما می توانید آنتن ها را روی برج های تک قطبی با حدود 10 تا 15 فوت جداسازی افزایشی عمودی نصب کنید. با توجه به این ویژگی، آنها اغلب می توانند چندین حامل را در یک زمان با چندین آنتن در خود جای دهند. طرح های لوله ای باریک آنها تعداد اجزا و مواد تولیدی مورد نیاز را کاهش می دهد.

نه تنها برج های تک قطبی مقرون به صرفه ترین هستند، بلکه آنها کمترین زحمت را نیز دارند. این دکل ها برای فضاهای تنگ یا محدود و زمانی که منطقه بندی دشوار است ایده آل هستند و وزن مناسب و استانداردی دارند. دکل های منوپل به املاک و مستغلات کمتری برای قرار دادن پایه های برج نیاز دارند و این امر باعث سهولت نصب و استقرار سریع تر می شود.

برای تهیه و نصب دکل های منوپل از روش خاصی برای تهیه فونداسیون استفاده می کنیم. این فرایند شامل استفاده از ارتعاشات با فرکانس بالا برای فرو بردن لوله فونداسیون در زمین است که می توان دکل را مستقیماً روی آن نصب کرد.

روش کار

ما می توانیم یک دکل کامل با آنتن ها از جمله فونداسیون را فقط در چند ساعت نصب کنیم. برای دکل های تک قطبی، یک پایه بتنی سخت که به هفته ها زمان خشک شدن نیاز دارد، اکنون دیگر منسوخ شده است. ما از لرزش فرکانس بالا برای فرو بردن یک لوله پایه از پیش محاسبه شده در زمین استفاده می کنیم در حالی که آنتن ها روی دکل لوله ای نصب می شوند.

سپس می‌توانیم بلافاصله دکل را نصب کنیم و کابل‌هایی که از قبل در داخل لوله دکل آویزان شده‌اند، می‌توانند وصل شوند.

دکل های منوپل سریع، موثر و سازگار با محیط زیست هستند و مزایای آشکاری دارند.

ما می توانیم یک سایت عملیاتی را در یک روز راه اندازی کنیم. مزاحمت برای ساکنان محلی و ترافیک حداقل است.

دکل و لوله فونداسیون به راحتی جدا می شوند و می توان آنها را مجدداً در جاهای دیگر استفاده کرد.

این سیستم همچنین انتخاب بیشتری برای محل نصب ارائه می دهد، زیرا دکل را می توان در نزدیکی ساختمان ها یا در زمین های شیبدار نصب کرد.

و حتی در تعداد وسایل نقلیه مورد نیاز برای اجرای پایه ها و نصب دکل صرفه جویی می شود – “کامیون چند منظوره” ما همه چیز که مورد نیاز است را حمل می کند: لوله فونداسیون، خود دکل و تمام تجهیزات مورد نیاز برای نصب دکل.

اهمیت عملیات نصب و راه اندازی دکل منوپل

یکی از مهمترین مراحل ساخت و تولید دکل نصب آن است که اگر بر اساس اصول و روش های استفاده از تجهیزات و نیروی انسانی کارآمد و مجرب نباشد، تمام مراحل ساخت و احتمالاً مراحل بعدی و عملیات آتی دکل الشعاء قرار خواهد داد. از این رو توجه به این امر بسیار مهم است.

در همین راستا تیم همپا دکل مفتخر است که با پیشینه بسیار درخشان خود در این بخش آماده نصب انواع دکل ها در تمامی مناطق می باشد. علاوه بر نصب، توانسته ایم با بهره گیری از توان کارآمد و تخصصی نصب و راه اندازی تجهیزات مخابراتی، بتوانیم فرآیند راه اندازی دکل را تا انتها به نحوی مطلوب برای مشتریان گرامی به پایان برسانیم.

تمامی انواع دکل های ما، دارای بالاترین قابلیت اطمینان و بهترین محاسبات مهندسی هستند، علاوه بر این، گارانتی و سوابق کاری ما اطمینان شما را تا حد امکان تضمین می کند. در مرحله نصب، بسته به نوع دکل، تجهیزات و روش نصب متفاوت است.

تقسیم بندی دکل منوپل از لحاظ کاربرد

از لحاظ کاربردی میتوان دکل ها را با توجه به صنعت و حوزه مورد استفاده نظیر دکل های انتقال نیرو در صنعت برق به دسته دکل های برق تقسیم کرد و یا با عنوان کارایی برای پایه دوربین به عنوان دکل دوربین مدار بسته شناخت، در اینجا چند مورد از استفاده های مرسوم برای انواع تیپ های دکل را ذکر می کنیم:

دکل دوربین مداربسته
دکل پرچم
پایه چراغ راهنمایی
پایه چراغ خیابانی
پایه تابلو تبلیغاتی ( بیلبورد )‌
برج روشنایی
پایه چراغ استادیومی

اساس کار این دکل ها منوپل چیست؟

این دکل ها اساساً یک فرستنده و گیرنده رادیویی بزرگ و قدرتمند هستند که با فناوری محاسباتی پردازنده‌های سیگنال دیجیتال همراه می باشند. یک تلفن همراه خود اساساً یک فرستنده و گیرنده رادیویی ضعیف است. به منطقه جغرافیایی حاوی دکل تلفن یا چندین دکل تلفن، سلول گفته می شود.

هنگامی که یک تماس، پیام یا سایر داده‌ها از تلفن همراه ارسال می‌شود، سیگنالی ارسال می‌شود و توسط نزدیک‌ترین برج تلفن همراه در محدوده دریافت می‌شود، که سپس سیگنال را رمزگذاری می‌کند و سیگنال را، گاهی اوقات از طریق یک سری سلول، تا زمانی که به مقصد مربوطه خود می رسد.برج های سلولی دارای فرستنده های قدرتمندی هستند.

ساختار دکل تلفن همراه معمولاً از یک برج تشکیل شده است که یک ساختمان بلند ممکن است به عنوان حداقل یک ایستگاه پایه به همراه چندین گیرنده، فرستنده و پردازنده سیگنال دیجیتال عمل کند. آنتن‌ها در بالای برج یا سایر سازه‌های بلند که توسط ایستگاه پایه تلفن همراه اشغال شده نصب می‌شوند، زیرا ارتفاع در هنگام انتقال سیگنال در فواصل طولانی مهم است.

برخی از شهرها قوانینی دارند که مستلزم آن است که هر دکل تلفن همراه باید با محیط اطراف خود ترکیب شود، بنابراین دکل تلفن اغلب به گونه‌ای ساخته می‌شود که شبیه یک درخت بلند، میله پرچم، اثر هنری یا سایر ساختارهای معمول دیده شود.

دکل تلفن سیگنال ها را با تلفن های همراه مبادله می کند.

هنگامی که دکل تلفن همراه سیگنالی را دریافت می کند، بخشی از اطلاعات رمزگذاری شده از آن سیگنال شامل شماره تلفن شماره گیری شده است که به عنوان یک آدرس منحصر به فرد عمل می کند تا اطلاعات پس از آن به گیرنده مورد نظر منتقل شود. علاوه بر این، تلفن همراه همیشه سیگنال های شناسایی را در فواصل زمانی مکرر ارسال می کند.

سیگنال‌های شناسه توسط نزدیک‌ترین برج سلولی دریافت می‌شوند که مکان گیرنده یا تلفن همراه را که سیگنال ارسالی باید به آن تحویل داده شود، تأیید می‌کند. یک ایستگاه فرستنده و گیرنده پایه ، همچنین به عنوان ایستگاه پایه تلفن همراه یا به عبارت ساده تر، فقط یک ایستگاه پایه شناخته می شود، ترافیک سیگنال ها را بین چندین اپراتور تلفن مدیریت می کند و همچنین ممکن است میزبان چندین نوع فناوری رابط هوایی باشد که می تواند بسته به خدمات تلفن همراه متفاوت باشد.

ارائه دهندهو نوع داده های ارسالی برای جلوگیری از تداخل یا حجم زیاد داده، دکل تلفن همراه اغلب با استفاده از بیش از یک سایت ایستگاه پایه تلفن همراه کار می‌کند.

نکاتی در مورد دکل منوپل

جمع بندی

دکل منوپل عمدتا به دو شکلِ تلسکوپی یا با استفاده از پیچ و مهره بر روی هم قرار میگیرند.

این دکل دارای انواع و زیر شاخه های متعددی است و به عنوان مثال دکل پل یکی از زیر شاخه های این محصولات به حساب می آید.

از آنجایی که این دکل ها به شکل تک پایه هستند، روند نصب آنها به این ترتیب است که بخشهای بالایی روی قسمت های پایینی سوار میشوند. به هر یک از این بخش ها “سکشن” گفته میشود و بلندترین ارتفاع در آن ها شش متر است.

بیشترین کاربرد این محصولات در مواردی از قبیل برج های روشنایی، پایه تابلو راهنما مسیر، برج استادیومی، دکل مخابراتی، پایه پرچم، پایه دوربین مداربسته، پایه دکل دوربین های ترافیکی، پایه چراغ راهنما و دکل بی سیم می باشد.

به جهت مقایسه دکل منوپل با دکل مهاری به این مقاله رجوع گنید و اطلاعات بیشتری را دریافت نمایید.