دکل منوپل دوربین مداربسته

از آنجایی که امروزه معضلات و مشکلات ترافیکی در شهرها، خیابان‌ها و بزرگراه‌ها به میزان زیادی مشاهده می‌شود، وجود دوربین مداربسته امنیتی و ترافیکی الزامی است. دوربین‌های تردد شمار، پلاک خوان، کنترل سرعت، اسپید دام و بولت از انواع دوربین‌هایی می‌باشند که آن‌ها را به منظور رعایت قوانین و حفظ امنیت در خیابان‌ها و بزرگراه‌ها نصب می‌کنند.

برای کارکرد صحیح، افزایش میدان دید، ایجاد بهترین زاویه و کاهش دسترسی دیگران به دوربین، از دکل منوپل دوربین مداربسته استفاده می‌شود. در ادامه به توضیح این دکل‌ها می‌پردازیم.

انواع دکل منوپل دوربین

دکل‌های منوپل دوربین دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از آن‌ها ویژگی‌های منحصربه‌فردی را ارائه می‌دهند. این دکل‌ها عبارتند از:

دکل مکعبی

ارزان‌ترین و به‌صرفه‌ترین نوع دکل دوربین، دکل مکعبی می‌باشد. جنس این دکل از پروفیل آهنی یا قوطی است و حداکثر ارتفاعی به اندازه ۶ متر می‌تواند داشته باشد. به شکل T یا L نصب می‌شود و ارزان بودن آن به دلیل مقاومت پایین آن است.

دکل لوله‌ای

یکی از برترین ویژگی‌های دکل لوله‌ای، سهولت در نصب آن است. مقاومت این نوع دکل در مقایسه با دکل مکعبی بیشتر می‌باشد و جنس آن‌ها از آهن سیاه یا آهن با روکش گالوانیزه است. حداکثر ارتفاعی که برای دکل لوله‌ای می‌توان در نظر گرفت به اندازه ۱۰ متر می‌باشد.

دکل چند وجهی

استحکام دکل چند وجهی نسبت به دو دکل قبلی بیشتر است و علت مقاومت این نوع دکل، شکل مخروطی آن‌ها می‌باشد. دکل چند وجهی می‌تواند در برابر عوامل بیرونی مانند باد یا فشار زیاد مقاومت بالایی نشان دهد؛ به همین دلیل از قیمت بالاتری برخوردار است. شکل این دکل‌ها معمولاً ۶ یا ۸ وجهی می‌باشد.

دکل ماژولار

گران قیمت‌ترین دکل مخصوص دوربین مداربسته، دکل ماژولار می‌باشد. این دکل دارای استحکام و مقاومت بالایی است؛ به همین دلیل در مناطقی با شرایط آب و هوایی نامساعد و وزش بادهای شدید به کار می‌رود. دکل‌های ماژولار شباهت زیادی به دکل‌های مخابراتی دارند.

ویژگی‌های دکل منوپل دوربین

دکل‌ دوربین مداربسته به صورت تک پایه هستند که به منظور قرارگیری مناسب دوربین طراحی و تولید شده‌اند. این دکل‌ها در انواع مختلفی وجود دارند که هر یک از آن‌ها دارای ویژگی‌ها و قیمت متفاوتی می‌باشند. در ادامه به برخی از ویژگی‌های دکل منوپل دوربین مداربسته اشاره می‌کنیم:

ارتفاع

حداقل ارتفاعی که برای دکل منوپل دوربین مداربسته در نظر گرفته‌اند، ۲ متر می‌باشد و این ارتفاع بر اساس شرایطی مانند محل نصب، میدان دید، آب و هوا و درخواست مشتری می‌تواند به حداکثر ۳۰ متر نیز برسد. همچنین این دکل‌ها را به گونه‌ای طراحی می‌کنند که لرزش نوک آن‌ها در بادهایی با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت نیز کمتر از ۲ سانتی‌متر باشد. البته می‌توان لرزش را بر اساس شرایط محیطی و سرعت باد تغییر داد.

ساختار بدنه

عواملی مانند سطح مقطع، چند وجهی بودن، نوع ساختار، ضخامت ورق آهن و دیگر موارد باعث افزایش مقاومت دکل در برابر هر گونه ضربه شدید یا بادهای پرسرعت می‌شود. هر چه مقاومت دکل بیشتر باشد، حرفه‌ای‌تر و کاربردی‌تر خواهد بود.

روش مونتاژ

مونتاژ دکل به سفارش مشتری بستگی دارد و به دو صورت اورلپی یا فلنچی قابل سفارش می‌باشد‌. در مونتاژ اورلپی قطعات را به شکل هرمی با دو قطری که شبیه به هم نیستند با استفاده از ابزارآلات مخصوص به هم متصل می‌کنند. در حالیکه مونتاژ فلنچی با کمک اتصالاتی مانند پیچ و مهره و صفحه فلنچ انجام می‌شود.

نوع پوشش

برای اینکه ورق آهن استفاده شده در دکل منوپل دوربین از هر گونه خوردگی یا زنگ‌زدگی محافظت شود باید از پوشش‌های حفاظتی مخصوصی مانند گالوانیزه گرم، اپوکسی و پلی اورتان یا رنگ آلکیدی کمک بگیرید.

نوع دوربین

برای انواع شکل دوربین از جمله دوربین‌های متحرک، ثابت، پلاک خوان و غیره باید دکل مناسبی انتخاب کرد. همپا دکل می‌تواند در این امر شما را یاری رساند و متناسب‌ترین نوع دکل را به شما معرفی کند.

قیمت دکل منوپل دوربین مداربسته

همانطور که گفته شد، دکل‌های دوربین مداربسته دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از آن‌ها از نظر جنس، ارتفاع، کاربرد و غیره با هم تفاوت دارند. به همین علت این دکل‌ها در قیمت‌های مختلفی به بازار عرضه شده‌اند و نمی‌توان یک قیمت واحد برای آن‌ها در نظر گرفت. برای اطلاع از قیمت دکل منوپل دوربین مداربسته با کارشناسان مربوطه مشورت کنید تا آن‌ها ضمن معرفی بهترین دکل منوپل دوربین، شما را از قیمت نهایی آن مطلع سازند.

مواردی که می‌توانند بر قیمت دکل منوپل دوربین مداربسته تاثیرگذار باشند به شرح زیر هستند:

  • نوع دکل
  • جنس دکل
  • پوشش دکل
  • ارتفاع دکل
  • ضخامت ورق دکل
  • روش نصب دکل
  • قابلیت نصب پروژکتور
  • تعداد شاخه‌ها و اندازه‌ آن‌ها
  • تعداد پایه جهت نصب دوربین

خرید دکل دوربین منوپل

اگر برای نصب دوربین مدار بسته اقدام کرده‌اید و قصد خرید دکل دوربین منوپل را دارید، در ابتدا باید نحوه انتخاب صحیح را بدانید تا بتوانید مناسب‌ترین گزینه برای کاربری خود را خریداری کنید. به طور کلی عوامل زیر می‌توانند بر انتخاب دکل دوربین تاثیرگذار باشند:

نوع دوربین

انتخاب جنس دکل بر اساس شرایط محیطی و آب و هوایی
بررسی تاثیری که دکل بر روی نمای منطقه می‌گذارد.
به چه فضا و ارتفاعی برای تصویربرداری نیاز است.

به طور کلی دکل‌های فلزی می‌توانند یکی از بهترین گزینه‌ها برای نصب دوربین مداربسته محسوب شوند؛ چرا که سایر دکل‌ها هزینه زیادی می‌طلبند و ممکن است به اندازه دکل‌های فلزی مقاومت و استحکام نشان ندهند. البته شما می‌توانید بر اساس شرایط محیطی، پوشش سطحی دکل را انتخاب کنید و آن را تغییر دهید. از آنجایی که دوربین‌های امنیتی برای نظارت بر منطقه نصب می‌شوند، باید میدان دید مناسبی داشته باشند؛ پس در زمان خرید دکل دوربین منوپل توجه داشته باشید که ارتفاع آن متناسب با نوع دوربین باشد. اگر نکات گفته شده را رعایت کنید، دکل‌ها و دوربین‌ها طول عمر زیادی خواهند داشت.

نکات مربوط به انتخاب دکل منوپل مخصوص دوربین مداربسته

در ابتدا باید توجه داشته باشید که دوربین‌های مداربسته مخصوص امنیت راه‌ها دارای انواع مختلفی هستند و هر یک از آن‌ها در وزن‌ها و طرح‌های متفاوت تولید و عرضه شده‌اند. در زمان انتخاب دکل منوپل باید توجه داشته باشید که با نوع دوربین سازگار باشد. دکل را بر اساس سطح خیابان انتخاب کنید تا با نوع سازه آن مطابقت و همخوانی داشته باشد و باعث ایجاد مشکلات متعدد نشود.

از آنجایی ای دوربین‌های مداربسته در مقایسه با سایر دوربین‌ها دارای وزن بالاتری هستند، باید دکل انتخاب شده بسیار مستحکم و مقاوم باشد تا بتواند وزن آن‌ها را تحمل نماید. البته توجه داشته باشید که اگر دوربین‌ها زاویه دید کمتری را تحت پوشش قرار دادند، می‌توان از دکل‌های ضعیف‌تر و ارزان قیمت‌تر برای آن‌ها استفاده کرد.‌ برای اینکه بتوانید این کار را بهتر و دقیق‌تر انجام دهید بهتر است از کارشناسان کمک بگیرید تا نزدیک‌ترین و منطقی‌ترین گزینه را به شما معرفی نمایند.

از آنجایی که امروزه استفاده از دوربین‌های مداربسته در سراسر کشور افزایش یافته است، دکل‌های منوپل دوربین نیز به میزان زیادی استفاده می‌شوند. این دکل‌ها به دوربین کمک می‌کنند تا بتواند اهدافی مانند حفاظت، نظارت، کنترل ترافیک زوج و فرد و ثبت تخلفات را بهتر به انجام رساند؛ در نتیجه کارایی این دوربین‌ها بیشتر خواهد شد.

علاوه بر این، دسترسی به دوربین را محدود می‌کند و با این کار آن را از هر گونه آسیب فیزیکی که ممکن است به آن وارد شود حفظ می‌نماید. دکل‌ها به شما اجازه می‌دهند که با افزودن شاخه بتوانید تعداد دوربین یا پروژکتور را نیز افزایش دهید.

دکل منوپل دوربین مداربسته، بهترین انتخاب برای کاربرد بهتر دوربین‌ها

حتما تاکنون این سوال به ذهنتان خطور کرده است که دوربین‌های مداربسته راهنمایی و رانندگی چگونه تصاویر را ثبت و ضبط می‌کنند؟ برای این کار دکل‌های منوپل روی کار می‌آیند تا باعث عملکرد صحیح این دوربین‌ها شوند. این دکل‌ها در انواع و جنس‌های مختلف وجود دارند که انتخاب و خرید هر یک از آن‌ها به عواملی مانند نوع دوربین، محل قرارگیری و غیره بستگی دارد.

در زمان خرید این دکل‌ها باید نهایت دقت را به خرج دهید تا مشکلات بزرگی مانند تصادفات، رعایت نکردن قوانین و مشکلاتی از این قبیل اتفاق نیفتد‌. شرکت مهندسی همپا دکل با داشتن متخصصان و مهندسان با تجربه در این زمینه، می‌تواند شما را در خرید دکل منوپل و اجرای پروژه‌های مدنظرتان، یاری رساند.

شرکت تولید کننده همپا دکل در زمینه تولید، طراحی و مشاوره انواع دکل مهاری، دکل خود ایستا، دکل منوپل و انواع فونداسیون پیش ساخته فعالیت دارد و تمامی موارد ذکر شده را با بهترین متریال و کیفت بالا به عرضه می رساند.

سایدبار